fbpx

"Гуцульську боднарку" визнали надбанням національної спадщини

Суспільство 17:02, 31.12, 2022

Гуцульська боднарка – надбання національної культурної спадщини. Відповідно до наказу Міністерства культури та інформаційної політики, елемент «Гуцульська боднарка» визнаний надбанням національної культурної спадщини і йому присвоєний реєстраційний номер «057.нкс».

Про це повідомляють на сайті обласної комунальної установи «Буковинський центр культури та мистецтва».

"Гуцульську боднарку" визнали надбанням національної спадщини 1

На Буковині, зокрема на Вижниччині, гуцульську боднарку, в тому числі й випалену, популяризує заслужений майстер народної творчості України Володимир Ворончак.

На Путильщині цією справою займався майстер і педагог Марко Томюк, який помер у 2020 році.

Одним із найкращих майстрів-боднарів Прикарпаття є Йосип Приймак – педагог, член Національної спілки художників України, дослідник традицій.

"Гуцульську боднарку" визнали надбанням національної спадщини 2

За поданням Буковинського центру культури і мистецтва «Гуцульська боднарка» внесена до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини.

Зарахування до такого переліку – це вагомий крок на шляху до розвитку й популяризації гуцульського бондарства. Водночас це велика відповідальність, яка передбачає подальшу систематичну роботу щодо охорони елемента.

«Спільно із майстрами, навчальними закладами творчого напрямку маємо надію відродити це самобутнє ремесло і разом зробити усе можливе задля просування цього елемента у простір мистецтва народів світу», – зазначають у Буковинському центрі культури та мистецтва.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: