fbpx

Холера, грип та COVID: на Прикарпатті втілять проєкт нагляду за збудниками в стічних водах

Здоров'я 10:44, 22.06, 2023

На території Івано-Франківської області запроваджують пілотний проєкт з виявлення циркуляції збудників інфекційних хвороб у стічних водах. Моніторинг здійснюватиметься за збудниками холери, грипу та COVID-19.

Минулого тижня в Києві відбувся тренінг для фахівців Центрів контролю та профілактики хвороб, який дасть змогу стартувати проєкту.

Від Івано-Франківського обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ у тренінгу взяли участь заступник генерального директора з питань дослідження біологічних факторів Тетяна Джус, начальник відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Всеволод Кушнірук та завідувачка вірусологічної лабораторії Оксана Бліндар.

“Виявлення збудників у стічних водах дозволить оперативно реагувати на ситуацію та попереджувати спалахи інфекційних хвороб. Адже патогени виявляються у стічних водах за певний час до початку клінічної симптоматики у населення, що дає можливість прогнозувати та попереджувати спалахи”, – пояснили спеціалісти.

Холера, грип та COVID: на Прикарпатті втілять проєкт нагляду за збудниками в стічних водах 1

Проєкт нагляду за стічними водами реалізується американською біотехнологічною компанією Ginkgo Bioworks у співробітництві з Центром громадського здоров’я України.

Програма досліджень надаватиме статистичні дані про патогени (грип, холера та Sars-Cov-2) з метою прийняття рішень, які допоможуть зменшити тягар інфекційних захворювань для населення Прикарпаття та, відповідно, навантаження на систему охорони здоров’я.

Про локації дослідження збудників у стоках повідомлять додатково.

Нагадаємо, доцентка кафедри хімії ПНУ Тетяна Татарчук виграла грант на проведення досліджень у Ягеллонському університеті. Дослідження включатимуть знезараження води за допомогою фотокаталітичних методів і Фентон-процесів. І мають надати нові знання в області каталізаторів на основі оксидів заліза і титану.

Нагадаємо, прикарпатські науковці досліджували стоки лікарень у зв’язку з пандемією COVID-19

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: