fbpx

Художник Василь Красьоха потребує лікування - колеги просять допомогти

Суспільство 18:20, 24.10, 2023

Видатний художник Василь Красьоха потребує підтримки. Він занедужав і бореться з хворобою. До спільноти з проханням допомогти звернулися колеги майстра.

“Дорогі друзі! Наш чудовий і вельмишановний художник Василь Красьоха потребує фінансової підтримки для лікування. Підтримати його можемо, скинувши кошти на картку або придбавши роботи Василя у галереї “Цмок” за адресою Курбаса, 5″, – написала у фейсбуці власниця галереї ЦМОК Оксана Бринська.

КУРСу вона повідомила, що художник пройшов дороговартісне обстеження, йому потрібна операція і хіміотерапія.

Картка Василя Красьохи: 4790729934571647 Ощадбанк.

Художник Василь Красьоха потребує лікування - колеги просять допомогти 1
Василь Красьоха

Красьоха Василь Андрійович – художник-живописець, член Національної спілки художників України (1984р.), лауреат премії ім. Я. Лукавецького за створення робіт “Архітектурні пам`ятки Прикарпаття”, Заслужений художник України (2014р.). Родом із Волинської області. Народився 12 березня 1954 року.

Закінчив Республіканську художнью школу ім.Т.Г.Шевченка в Києві. А згодом Київський художній інститут (нині НАОМА). Впродовж багатьох років проживав в м. Івано-Франківськ, а нині – його творча натура знову закохана в Київ.

На сьогодні мистецький доробок художника сягає декількох тисяч робіт. Його картини зберігаються у фондах Міністерства культури України, музеях та приватних збірках багатьох країн світу (Німеччина, Франція, Польща, Ірландія, Фінляндія, Японія, США та інші).

Художник є автором багатьох тематичних картин, які зібрані в окремі серії: “Волинь”, “Карпати”, “Рідні обрії”, “Квіти”, “Храми України” та інші. Але найсильніше духовне сприйняття світу в художніх образах художник виразив у пейзажах-картинах серії “Сакральна буденність”.

Проєктом художника 2017 року були поїздки на Афон, де було написано всі двадцять монастирів Святої Гори. Продовж 2018-2019 р.р. виставка експонувалася майже в усіх обласних центрах та багатьох містах України.

На сьогодні працює викладачем академічного живопису в Київській дитячій Академії мистецтв ім. М.І.Чембержі.

Впродовж 2022-2023 років Василь Красьоха створив нову серію картин, яка в липні цього року експонувалася у Франківську – в Музеї мистецтв Прикарпаття. “Обличчя війни” – нетипова тематика для художника, до цього він писав здебільшого пейзажі. Кожна його картина в цій серії — це окрема історія, в них – хвилювання за рідних, біль за загиблих, шок та ненависть до ворогів, надія на Перемогу.

Художник Василь Красьоха потребує лікування - колеги просять допомогти 2
Серія “Обличчя війни”, Василь Красьоха

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: