fbpx

Івано-Франківськ встановив рекорд України за кількістю заступників і радників мера та витратами на їхнє утримання

Суспільство 11:40, 21.04, 2021

У міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа 32 заступники й радники, на зарплату яких місто витрачає 730 тис грн щомісяця. Це значно більше, ніж у столиці та містах-мільйонниках.

НА ФОТО: Івано-Франківськ - місто рекордів. Встановлення чергового рекорду - з кількості трембіт в одному місці. Фото Ігоря Роп'яника

Рух ЧЕСНО проаналізував, скільки людей допомагають працювати міським головам обласних центрів і скільки ця допомога коштує жителям міста. У дослідженні враховувалися лише особи, що працюють у міськрадах та їхніх виконавчих органах на платній основі.

Як виявилося, витрати на заступників, радників і помічників мерів у містах із практично однаковим населенням і бюджетом можуть різнитися у шість разів, йдеться у дослідженні ЧЕСНО.

Найбільше саме заступників у мерів Києва і Хароква – по 11. З-поміж менших обласних центрів за кількістю заступників лідирує Івано-Франківськ: як писав КУРС, Руслан Марцінків має 9 заступників. Виходячи з кількості населення Івано-Франківської територіальної громади (286,4 тисячі осіб), у середньому на 31,8 тисячі містян припадає один заступник. Для прикладу, в Одесі цей показник становить майже 169 тисяч жителів на одного заступника, а у Херсоні — 163 тисячі. Тому навантаження на одного заступника у Франківську мінімальне, і штат виглядає більш ніж роздутим, оскільки місто має дефіцитний бюджет. До речі, у запитуваний період найменше заступників міського голови було у Херсоні, Луцьку (по два) і Чернігові (три).

навантаження на заступників і радників мера Франківська - одне з найменших в Україні

У середньому заступник міського голови Івано-Франківська отримує 31 тис. грн на місяць. Ця сума нижча за середню зарплату заступників у меріях по країні — 40–45 тис. грн.

Найвища середня зарплата у заступників мерів Кропивницького та Тернополя — понад 60 тис. грн. А найменша — у заступників мера Сум Олександра Лисенка. Четверо заступників міського голови тут у середньому отримували по 28 тис. грн.

Що стосується радників, то їхня кількість у кожній міській раді встановлюється депутатами під час прийняття рішення про структуру виконавчих органів.

Десь радників зовсім немає, а десь — аномально велика кількість, як в Івано-Франківській міській раді. Тут меру радять відразу… 23 людини. На платній основі. За січень вони отримали понад 450 тис. грн. Середня зарплата радника івано-франківського мера — 20,5 тис. грн. Максимальна заробітна плата радників Марцінківа становить 28 тис. грн, а мінімальна — 9 тис. На радників, заступників і помічників в Івано-Франківську щомісяця витрачають 730 тис. грн, при цьому в бюджеті Івано-Франківська є дефіцит у більш як 500 млн грн.

Витрати на заступників і радників Марцінківа - найбільші серед міст України

Цікаво, що у восьми обласних центрах України мери взагалі не мають радників на платній основі, в тому числі у містах-мільйонниках Києві, Харкові та Дніпрі.

Загалом, порівняно з мером-рекордсменом Русланом Марцінківим, якому допомагають і радять 32 людини, котрі щомісяця отримують разом 730 тис. грн, решта міських голів витрачають на заступників, радників і помічників значно менше. До прикладу, в містах із такою ж кількістю населення, як в Івано-Франківську (Чернігів, Хмельницький, Черкаси), витрати мінімум утричі менші, а в Луцьку — нижчі у шість разів. Менші витрати і в Києві, де населення вдесятеро більше, ніж у Франківську.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: