fbpx

"Івано-Франківськгаз" на спецмайданчику провів випробування газорозподільної системи воднем

Суспільство 19:17, 15.08, 2020

Вчора відбулися випробування газових мереж воднем. Для експерименту у селищі Богородчани спеціалісти «Івано-Франківськгазу» спеціально переобладнали полігон, який тепер моделює існуючі газорозподільчі мережі.

Статистичні дослідження проводяться в рамках проєкту EU Hydrogen Strategy, до яких долучилася Регіональна газова компанія.

Фахівці компанії розпочали тестування впливу водню на елементи газової інфраструктури. Для цього була використана суміш із 99% водню.

«Спочатку мережі на полігоні були випробувані інертним газом, а потім заповнені воднем. Висока концентрація водню у системі дозволяє оцінити сумісність діючих газопровідних систем з новими видами енергії, вивчити поведінку різних матеріалів та обладнання», – розповідає голова правління АТ «Івано-Франківськгаз» Віталій Шульга.

Для проведення таких випробувань газовики пройшли атестацію щодо роботи з воднем. Вони вивчали питання зберігання та транспортування водню, а також вимоги при експлуатації водню в балонах.

"Івано-Франківськгаз" на спецмайданчику провів випробування газорозподільної системи воднем 1

Загалом дослідження проводяться  спільно з вченими Національної академії наук України та Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Аналогічні випробування на тест-майданчику уже проведено у Житомирській області, на черзі у Волинській, Дніпропетровській та Харківській областях.

Проєкт дозволить з’ясувати, чи можна українськими газорозподільними мережами транспортувати чисті види енергії. До них відноситься «зелений» водень, який виробляють за допомогою електроенергії з поновлюваних джерел енергії. В Європі ця технологія відома як Power-to-Gas. В країнах Євросоюзу стартували вже більше десятка проєктів Power-to-Gas: Великобританії, Франції, Данії, Німеччині і Нідерландах.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: