fbpx

Клуб замку "Краснодвір" зібрав екскурсіями понад 60 тис. грн для ЗСУ

Суспільство 10:22, 08.01, 2023

Понад 60 тис. грн для ЗСУ зібрала команда клубу замку “Краснодвір”, що на Івано-Франківщині, під час благодійних екскурсій у 2022 році.

Про це розповів голова громадської організації “Надвірнянський туристично-інформаційний центр” Володимир Гринішак, передає Суспільне.

За його словами, учасники клубу почали проводити екскурсії влітку 2022 року. З часом частина таких мандрівок, які відбулися у Надвірній, Молодкові та Гвізді, отримала назву “Історії з присмаком солі”. Їх проводили науковий співробітник Музею історії Надвірнянщини Андрій Василів, краєзнавець Іван Янко, художній керівник Молодківського будинку культури Уляна Пилип’юк. Вони розповідали про розвиток солепромислу на Прикарпатті, сольові родовища, переповідали легенди, пов’язані із сіллю.

Учасникам екскурсій організатори пропонували за донати для армії придбати сіль, яку зварили жителі Молодкова. У селі є джерело соляної ропи. Місцеві користуються нею для засолювання сала, квашення капусти, приготування інших страв.

молодків сіль
Фото Володимира Гринішака

“Дотепер ми провели 13 благодійних екскурсій на різну тематику. Зібрані гроші спрямували ЗСУ: на лікування поранених бійців, для придбання необхідної техніки, дронів, автомобіля, планшетів”, — розповів Володимир Гринішак.

Навесні 2023 учасники клубу замку “Краснодвір” продовжать серію благодійних екскурсій, на яких пропонуватимуть соляні сувеніри за донати для ЗСУ.

Більше про замок Краснодвір у Надвірній в інтерв’ю Курсу з Володимиром Гринішаком:

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: