fbpx

Книжка Катерини Бабкіної отримала рекомендацію шанувальників дитячої літератури World Kid Lit

Суспільство 20:47, 18.03, 2022

Книжка-картинка Катерини Бабкіної «Шапочка і кит» з’явилася у списку рекомендацій американської спільноти шанувальників дитячої літератури World Kid Lit.

Перелік опублікували на офіційному сайті спільноти. 

До списку #SeekingAPublisher («у пошуках видавця») увійшли 18 творів з усього світу, які рекомендують перекласти англійською. Для цього до кожної з книжок додали контактні дані авторів і видавців. 

«Наші ключові цілі — побачити більше різноманітності в англомовних видавництвах та в навчальних програмах, щоб дати багатше й реалістичне уявлення про багатокультурний та багатомовний світ, у якому ми живемо», — зазначають члени спільноти. 

Для цього формують рекомендаційні добірки іноземних видань, які могли б взяти до уваги американські видавці. 

«Ми прагнемо полегшити пошук книжок для дітей та молоді у перекладі на англійську з інших мов світу», — додають у World Kid Lit. 

Шапочка і кит – дуже доросла книга для дітей. Одного весняного дня маленький хлопчик зустрічає кита і вони стають приятелями, переживаючи неймовірні пригоди, – на цьому закінчується дитяча історія і починається недитяча. Бо хлопчикові 8 років, але він ще ніколи не був у школі, останній рік він прожив у лікарні, бо хворіє на лейкоз. Йому не можна спілкуватися з однолітками, собаками та іншими потенційно небезпечними об’єктами. Його мама і тато розлучені, і мама будує взаємини із новим бойфрендом, що не сильно подобається бабусі, з якою вони живуть. А тато… а тато також має про це свою думку.

Іншими словами, життя маленького хлопчика Шапочки надто звичайне і надто подібне на справжнє життя, тобто на життя, про яке не пишуть в дитячих книжках зазвичай.

Світ Шапочки, його уявлення про дружбу, смерть, чудеса, вдячність, кохання, майбутнє і все інше зумовлені його дуже відмінним від інших дітей досвідом. Його розуміння світу може виявитися чеснішим і глибшим, аніж у багатьох дорослих.

Такі книги є хорошим початком і приводом до розмови з дітьми (і дорослими) про інакших, людей, котрі живуть серед нас і разом, але мають інші можливості, відмінні від наших, мають свої небезпеки, хвороби і потреби, але так само мають бути любленими і щасливими.

КУРС писав, що Катерина Бабкіна отримала літературну нагороду Центральної Європи “Ангелус” та стала лауреаткою читацьких симпатій

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: