fbpx

Коломияни готові віддати єврейській громаді надгробки, якими вимощений двір, взамін на облагородження території

Суспільство 08:19, 07.03, 2020
НА ФОТО: Двір у коломиї, вимощений єврейськими надгробками

Голова ОСББ будинку на вулиці Франка, 5 б у Коломиї Сергій Пастушок прокоментував звернення Об’єднаної єврейської громади України до міського голови Коломиї щодо перенесення на кладовище надгробків, якими вимощений двір.

Як писав КУРС, єврейська громада звернулася до міського голови Коломиї з проханням перенести єврейські надгробки (мацеви), якими вимощений двір по вулиці Івана Франка, 5 б. У зверненні йдеться, що мацеви, які використовувалися як будівельний матеріал для дороги, знайшли 23 лютого цього року.

Сергій Пастушок зазначив, що до ОСББ будинку, у дворі якого знайшли плити, ніхто не звертався.

“Це не сенсація, будинок з 1976 року, надгробки вже більш як 40 років лежать, і люди по них ходять і їздять. Про них хіба що Єврейський посол не знав. Я як мешканець, і в свою чергу голова ОСББ Франка, 5б, знаючи думку мешканців, можу сміло стверджувати, що мешканцям не конфортно переміщуватися по надгробках померлих, – написав Пастушок у фейсбуці. – До ОСББ Франка, 5б ніхто не звертався з таким клопотанням, щоб замінити покриття на бруківку чи асфальт. За які кошти буде розроблений кошторис, будівельні роботи? В свою чергу хочу нагадати, що в 2011 році вже було демонтовано більшу половину надгробних плит під керівництвом голови Єврейської громади Якова Заліщикера (без погодження мешканців навколишніх будинків). В результаті їхніх робіт: розбили заїзд в арці (знищили великими машинами асфальтне покриття), заливали стяжку в мороз, яка вже розсипається, а також залишили невивезене сміття”.

Пастушок не розуміє, чому єврейська громада звертається до міського голови, а не веде діалог з ОСББ. Він зазначив, що мешканці готові віддати надгробки за певних умов.

“Наші умови прості: єврейська громада розробляє документацію, кошторис, компенсує всі затрати для облагородження тереторії, а технічним наглядом виступить місто і мешканці будинку. Думаю, це буде справедливо”, – підсумував голова ОСББ.

Читайте та обговорюйте найголовніші новини Івано-Франківська та області у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: