fbpx

Команда EcoCity розробила прилад, що сповіщає про хімічну і радіаційну загрозу

Суспільство 19:01, 05.06, 2022

Команда франківців EcoCity завершує розробку і виготовлення першого прототипу приладу Hazard Detector для відстеження хімічної загрози, як-от випари хлору, фосфіну, та вимірювання радіаційного фону.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив засновник команди Олексій Трелевський.

“Декілька міжнародних зумів, а також зрозуміле технічне завдання – і вже найближчим часом будемо презентувати на загал перший прототип. Цей прилад Hazard Detector розроблений командою EcoCity для збереження життя та здоров’я людей, які можуть опинитись у ситуації хімічної і радіаційної загрози”, – анонсував він.

Hazard detector може комплектуватися 2 електрохімічними, термокомпенсованими сенсорами на шкідливі гази з переліку CL2, NH3, PH3, H2S, HCL, HF, NO2, SO2. А також виносним газорозрядним сенсором радіаційного фону.

Команда EcoCity розробила прилад, що сповіщає про хімічну і радіаційну загрозу 1

Основним завданням приладу, за словами Трелевського, є завчасно сповістити про небезпечні концентрації газів, а також про небезпечний радіаційний фон користувача. Частота опитування сенсорів відбувається кожні 5 секунд. Сповіщення відбувається за допомогою вібросигналу, звукового сигналу (можна відключити), а також через відображення на дисплей (можна відключити).

Прилад зберігає на внутрішній носій пам’яті дані вимірювань, які за допомогою бездротового зєднання WiFi можна вивантажити в польових умовах і відправити файлом.

При підключенні до смартфону через WiFi можна передавати щохвилинні усереднені дані вимірювань на будь-який сервер.

Команда EcoCity розробила прилад, що сповіщає про хімічну і радіаційну загрозу 2

Живлення внутрішньої акумуляторної батареї вистачатиме на 24 години автономної роботи, також до приладу можна під’єднати будь-який павербанк і цим збільшити час автономної роботи. Час повного заряду від мережі – до 7 годин.

Відтак прилад можна використовувати в умовах війни в зоні бойових дій.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: