fbpx

Кондиціонери на обігрів: особливості використання

Суспільство 20:35, 22.09, 2022

У наші дні більшість кондиціонерів мають можливість працювати як на обігрів, так і на охолодження. Для цього достатньо лише натиснути на пульті кнопку та встановити температурний режим, наприклад 25 градусів. Економні кондиціонери є набагато вигіднішим джерелом опалення, ніж електричні обігрівачі.

опалення кондиціонером

Кондиціонери взимку: принципи роботи

Кондиціонер зі зворотним циклом — це система, яка використовує реверсивну технологію для обігріву будинку. Коли пристрій працює в режимі охолодження, він працює як звичайний кондиціонер — зовнішній блок забирає холод з повітря з вулиці. Якщо ви вмикаєте пристрій на обігрів, система працює в реверсивному режимі, й зовнішній блок починає забирати тепло з вулиці використовуючи фреон як джерело передачі енергії між блоками системи.

Кондиціонер здатний швидко прогріти житло, а вбудований терморегулятор підтримуватиме встановлену температуру в автоматичному режимі.

Кондиціонери на обігрів

Переваги опалення кондиціонером в холодну пору

Більшість систем кондиціювання повітря мають окремі режими нагріву та охолодження. Втім, вам не треба вивчати принцип їх роботи — просто встановіть температуру та розслабтеся. Система сама налаштується, щоб підтримувати заданий рівень. Доступні параметри планування, а також функції виявлення присутності, тому ви можете запрограмувати свій кондиціонер на обігрів відповідно до свого розпорядку.

Ще одна перевага опалення кондиціонером — це низькі витрати електроенергії порівняно з звичайними електрообігрівачами. Це особливо помітно у міжсезоння, коли температура не досягла 0 градусів.

Ще декілька переваг:

  • пристрій не займає корисне місце в інтер’єрі та виглядає естетично;
  • повітря швидко прогрівається;
  • при цілорічному використанні виключається необхідність консервувати систему на зиму;
  • багато моделей мають фільтри, що додатково очищують повітря.

Регулярно обслуговуйте свою систему, щоб вона продовжувала ефективно фільтрувати повітря, забезпечуючи вам необхідний комфорт.

Що врахувати при виборі?

Для використання взимку краще підходять інверторні кондиціонери. Саме вони дозволяють підтримувати постійну температуру в приміщенні, знизити споживання електроенергії, на відміну від звичайних електричних приладів, які працюють на обігрів, та здатні працювати в мороз до -15. Деякі моделі кондиціонерів функціонують (побутові теплові насоси) навіть до -25 -30 градусів на вулиці. Традиційні (не інверторні) системи рекомендується використовувати лише до -7 градусів на вулиці у зв’язку з відсутністю підігріву компресора та інших важливих вузлів в зовнішньому блоці.

Варто зауважити, що звичайні кондиціонери ON/OF рекомендується використовувати до -7 градусів. Інакше виробник не гарантує його нормальну роботу та можливий вихід з ладу компресора, а це основна деталь кондиціонера, яка по вартості від 50% і більше ціни кондиціонера.

Вибираючи кондиціонер на обігрів, краще зупинитися на трохи потужнішому, щоб мати запас потужності, якщо ви плануєте обігрівати ним приміщення як основним джерелом опалення. Оберіть конфігурацію, яка вам підходить. Настінні спліт-системи — найпопулярніший варіант, але він не єдиний. Існують також стельові та підлогові моделі.

Кондиціонер на обігрів — практичне рішення

Кондиціонер для обігріву взимку — це раціональне рішення для дачі, офісних приміщень без центрального опалення, невеликого складу та у багатьох інших випадках. В жилих приміщеннях він стане економічним рішенням восени та навесні. Головне — використовувати обладнання згідно з його специфікаціями, витримувати температурні рекомендації, вчасно обслуговувати. Купити все для опалення та кондиціювання ви можете в кліматичній компанії «Ліка-Комфорт».

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: