fbpx

Крадіям електроенергії на Прикарпатті доведеться відшкодувати 11 млн грн

Суспільство 16:10, 10.02, 2022

За 2021 рік спеціалісти АТ «Прикарпаттяобленерго» провели 2221 рейдову перевірку, викривши 790 випадків крадіжок електроенергії. Крадіям, які самонадіяно вважали, що їх не впіймають, доведеться відшкодувати вартість близько 2967 тис. кВт*год на суму 11 мільйонів гривень.

«Як правило, ми знаємо, хто і яким способом краде електроенергію, – розповідає начальник відділу аналізу та енергоаудиту Антон Медвідь. – Шляхом аналітики чи просто під час планових перевірок дізнаємося. У нас є необхідне спецобладнання, яке показує «зайві» сигнали, шуми тощо на відстані навіть до 12 кілометрів. Деякі крадіжки допомагає виявити Український державний центр радіочастот. Крім того, періодично лічильники знімають на повірку, під час якої можуть виявити сліди від магнітів, вбудовані предмети, втручання в конструкцію приладу обліку. І нехай інколи фіксація цих злочинів займає час – приховати їх не вийде».

За минулий рік вдалось викрити 369 випадків самовільного безоблікового підключення електроустановок споживача до електричної мережі, 215 випадків пошкодження або відсутності пломби, 16 випадків – втручання в роботу засобу вимірювальної техніки електроенергії внаслідок впливу на засіб обліку високочастотним випромінювачем. І це далеко не всі викриті крадіжки, інформує пресслужба обленерго.

На думку енергетиків, є хибною думка, що крадіжка електроенергії є вигідним рішенням. І факти цьому підтвердження: 5-10 тисяч крадій тратить, щоб придбати суперпристрій, а потім, коли виявляють крадіжку, ще сплачує вартість вкраденого за збільшеним втричі тарифом. А ще варто нагадати про статтю 188-1 Кримінального кодексу, яка за викрадення електричної енергії передбачає позбавлення волі  до трьох років.

У випадку виявлення фактів крадіжки електроенергії працівники розподільної компанії мають право також припинити електропостачання. Процедура довготривала: на підставі акту відбувається обчислення розміру завданих збитків відповідно до розділу 8 Правил роздрібного ринку електричної енергії. Суми можуть сягати десятків тисяч гривень. Щодо відновлення електропостачання споживачу, то воно здійснюється уже після після усунення порушень, оплати ним завданих Оператору системи розподілу збитків та витрат на повторне підключення.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: