fbpx

Крафтова сироварня у Шепоті розширює виробництво і готується приймати гостей

Суспільство 16:40, 02.04, 2023

Сироварня “Будз баран”, що в селі Шепіт Косівського району Івано-Франківської області, зараз вийшла на переробку 500 л молока в день, до кінця цієї весни планує збільшити обсяги вдвічі.

Про це AgroPortal під час прямого ефіру розповіла співзасновниця сироварні Христина Закревська.

«У нас в Карпатах прості сири — будз, бринзу, вурду чи кисломолочний — вміють і роблять усі. Я сировар вже в четвертому поколінні, але мені захотілося вийти за межі своєї кухні і готувати сир для всієї країни. Тим більше, що сировини було вдосталь: односельчани нераціонально використовували молоко — залишки віддавали домашнім тваринам. Перші обсяги сироварні — 50 л молока, яке варилося у каструлі», — розповідає підприємиця. 

Крафтова сироварня у Шепоті розширює виробництво і готується приймати гостей 1
Христина Закревська має мету – велику сироварню

Наразі всі зароблені кошти сироварня реінвестує у розширення виробництва. 

«Залучаємо також грантові кошти на закупівлю обладнання. Виключно власними ресурсами важко все зробити. Я думаю, що на велику сироварню (цю, що є, називаємо маленькою) витратимо близько 5 млн грн. Паралельно шукаємо ще одного сировара, щоб довірити йому свій продукт. Будівництво сироварні забирає багато часу, тому хочемо навесні сфокусуватися саме на цьому», — додає Закревська.

Кілька тижнів тому сироварня отримала грант на розвиток виробництва, повідомили на сторінці бренду у фейсбуці. Грант отримала Христина Закревська.

“Нещодавно я стала однією із переможниць мінігрантів від фонду “Жіночі можливості в Україні”. І ми швиденько закупили обладнання за виділені кошти, адже я тому і беру участь в конкурсах, щоб якнайшвидше реалізувати нашу мрію – запустити велику сироварню, яку ви б могли провідати та залучити ще більше до здачі молочка наших односельчан і дати їм додатковий дохід”, – розповіла підприємиця.

Однією з умов конкурсу було виконати принцип “Кола по воді” – це коли ти отримуєш підтримку і також маєш зробити добро зі свого боку. “Ми зі своєї сторони передали сир нашим хлопцям ЗСУ , які захищають нас, за що ми їм безмежно вдячні будемо завжди!” – каже Христина.

“Наш сир сміливо можна назвати крафтовим: він виготовляється в обмеженій кількості, нашими руками, з особливою любов’ю та увагою до кожної головки. Ми працюємо з унікальним карпатським молоком. Чому унікальним? Корівки випасаються високо в горах, на пасовищах, де в радіусі 30 км немає жодного промислового об’єкта. А зимою тварини харчуються сіном, яке висушене природним шляхом — на сонці. Це все відображається на якості молока. В результаті ми отримуємо дуже класні сири, не гірші за швейцарські”, – впевнена Христина.

Нарпазі в асортименті бренду 25 видів молочної продукції. Це не лише сири, а й пастеризоване молоко, йогурти, кефір, масло. Молоді сири виготовляють під кінець тижня, щоб до клієнта вони поїхали максимально свіжими. Витримані — завжди є в наявності, роблять із запасом.

До великої війни замовлення були переважно місцеві — з Косова, Коломиї, Франківська. Минулого року, через те, що багато замовників переїхали, вирішили почати продажі по Україні. Придбати продукцію можна, зголосившись на сторінку в мережі.

“Ми б дуже хотіли приймати гостей у себе, розвивати й туристичний напрям. Сподіваємося, що з підтримкою місцевої влади нам вдасться це реалізувати, і за 2-3 роки все буде по-іншому”, – ділиться Христина. 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: