fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • Київська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Донецька області: понад 100 свідчень про злочини російської армії задокументували прикарпатські юристи-волонтери

Київська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Донецька області: понад 100 свідчень про злочини російської армії задокументували прикарпатські юристи-волонтери

Суспільство 18:48, 15.04, 2022

Навчально-науковий Юридичний інститут Прикарпатського національного університету спільно з ГО «Поступовий гурт франківців» вже більше місяця документують свідчення внутрішньо переміщених осіб про воєнні злочини та порушення прав людини, вчинені російськими окупантами.

Документування відбувається за підтримки військово-цивільної адміністрації Івано-Франківської області і Уповноваженого Президента України з питань взаємодії з громадськими об’єднаннями та добровольчими формуваннями в Івано-Франківській області, а також при участі у коаліції з документування воєнних злочинів «Україна. П’ята ранку / Ukraine 5 AM Coalition».

До процесу залучено понад 20 студентів-волонтерів спеціальності «Право» І-ІІІ курсів Навчально-наукового Юридичного інституту, які працюють під керівництвом фахівців Юридичної клініки ПНУ Івана Костіва та Миколи Остап’яка.

“Наші правники та майбутні юристи комунікують з потерпілими, свідками злочинів російської агресії у центрах їх тимчасового перебування, центрах реєстрації внутрішньо переміщених осіб та центрах надання адміністративних послуг в Івано-Франківську та інших містах області. Під час документування волонтери застосовують напрацьовані механізми фіксації і нотують, зокрема, дані про пошкодження об’єктів цивільної інфраструктури; наявність уламків боєприпасів в межах населеного пункту; факти поранень/загибелі цивільних осіб внаслідок застосування зброї окупантом; розташування та використання військової техніки в житлових кварталах міста; пошкодження медичного транспорту, лікарень, обладнання; пошкодження/знищення культових споруд; факти фізичного насилля, позбавлення волі цивільного населення окупантом; захоплення майна, пограбування окупаційними силами; зґвалтування або примушування до вступу у сексуальний зв’язок; відмову чи позбавлення доступу до медичної допомоги”, – інформують волонтери.

Наразі вже задокументовано свідчення більше сотні постраждалих і очевидців. Люди розповіли про злочини на території Київської (м.Буча, м.Ірпінь, м.Бородянка), Донецької (м.Маріуполь, м.Сіверськодонецьк), Сумської, Харківської, Чернігівської областей, які були вчинені російськими окупантами з початку воєнного вторгнення на Україну.

Зібрані на сьогодні факти свідчать, що російська армія діє з порушеннями правил ведення військових дій і її дії щодо українського народу все більше підпадають під кваліфікацію геноциду.

Усі задокументовані матеріали передаються прокурорам Офісу Генерального прокурора відповідно до узгодженої процедури згідно з Кримінальним процесуальним кодексом України. Крім того, представники Навчально-наукового юридичного інституту долучаються до дистанційних засідань з канцелярією Прокурора Міжнародного кримінального суду.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: