fbpx

Лисецька лікарня отримала портативний УЗД-апарат, щоб обстежувати хворих на COVID-19

Суспільство 16:47, 08.02, 2022

Портативний УЗД-апарат, інструмент для діагностичного обстеження легень пацієнтів із COVID-19, отримала комунальна Лисецька лікарня. Нове діагностичне обладнання передали в медзаклад в рамках проєкту з ЄС та у співфінансуванні з місцевою радою.

Підсумували проєкт Лисецький селищний голова Анатолій Лущак, заступник генерального директора КНП Лисецька лікарня Ярослав Чеснок, лікар ультразвукової діагностики лікарні Любов Іванчишин.

Лисецька лікарня отримала портативний УЗД-апарат, щоб обстежувати хворих на COVID-19 1

Ярослав Чеснок та Любов Іванчишин відзначили, що портативний ультразвуковий сканер Mindray Z50, придбаний в рамках проєкту, – один із сучасних УЗД-апаратів середнього класу. Основна перевага нового УЗД-апарата в його портативності. Ним можна проводити діагностичне обстеження в різних кабінетах, тим самим розділяючи потоки хворих на COVID-19 та інших пацієнтів.

Також ним можна обстежити важких пацієнтів, які перебувають у реанімації, у палаті інтенсивної терапії та знаходяться на постійній кисневій підтримці. За допомогою портативного УЗД-апарата можна навіть продіагностувати на дому хворих, які нетранспортабельні.

Апарат оснащений двома датчиками. Вони дають можливість проводити діагностику черевної порожнини, органів малого тазу, молочних залоз, щитовидної залози, судин нижніх та верхніх кінцівок.

У майбутньому планується оснастити апарат ще одним датчиком і тоді, за словами Ярослава Чеснока, апарат буде мультифункціональним.

Селищний голова Анатолій Лущак запевнив, що подовжать роботу з покращення якості надання медичних послуг жителям Лисецької територіальної громади.

Довідково: Проєкт «Портативний УЗД апарат – новий інструмент діагностичного обстеження легень пацієнтів із COVID-19 у КНП «Лисецька лікарня» реалізовано в рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яка реалізується Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» в межах проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку» спільно з Міністерством розвитку громад та територій України, Львівською, Закарпатською, Івано-Франківською, Чернівецькою обласними державними адміністраціями та фінансується за кошти державного бюджету, отримані від Європейського Союзу на фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: