fbpx

Марцінків понад годину їздив Франківськом на інвалідному візку

Суспільство 17:19, 24.07, 2023

Щоби перевірити, чи доступний Івано-Франківськ для людей на візках, міський голова Руслан Марцінків понад годину їздив центром міста на інвалідному візку.

До такої незвичної поїздки він запросив своїх заступників, представників міської архітектури, соцслужб та лікарів-реабілітологів. Компанію також склали люди з інвалідністю, повідомляється на сайті міського голови.

Маршрут розпочали від Центральної міської клінічної лікарні. Кінцева точка – ЦНАП на Вічевому майдані. Понад 10 людей на візках переїжджали пішохідні переходи, заїжджали та спускалися з тротуарів та перевіряли на доступність пандуси. Маршрут не складний, кажуть люди, які щодня ним їздять, вулиця таки не доступна. 

марцінків пересів в інвалідний візок

«Клієнт тої лікарні, скажімо військовослужбовець з пораненням, міг би потрапити за послугою в ЦНАП. Ми вибирали найлегший варіант – по вулиці Шевченка. Але ви бачили самі, що навіть ця вулиця є теж недоступною. Особливо переходи, особливо тротуарні плитки, особливо оці всі пандуси, які є в будівлях, вони є недоступні. В  принципі того разу, коли мер виділив кошти, щоби ті проблеми було усунуто, сподіваємось і зараз на тих 100 понижень, які були анонсовані», – відзначив представник урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в області Микола Макар.

Пішохідні переходи, з’їзди та виїзди на тротуари – головна проблема у доступності для людей на візках, каже радниця міського голови Лілія Процак. Жінка розповідає, вищий бодай на пів сантиметра бордюр унеможливлює самостійний виїзд на візку на тротуар. 

«Найперше – це треба покращити пониження на пішохідних переходах. Бо це є дуже небезпечно, тому що це є рух транспорту. Бо коли інвалід на візку затримується на дорозі, то це небезпечно і для людини, і, власне, всього потоку транспорту. І плюс ми ще зробили акцент на тому, що дуже багато будівель на вулиці Шевченка або без пандусів, або дуже багато пандусів, які не відповідають нормам», – каже радниця міського голови Лілія Процак. 

У час війни доступність у пересуванні стає актуальним питанням. Людей з інвалідністю у місті більшає, зазначає міський голова Руслан Марцінків. А тому, каже, на часі якнайшвидше обстежити на доступність і виправити всі помилки для того, щоби місто було доступним. Заплановано, що цього року понад сотню тротуарів понизять, після чого обов’язково перевірять на доступність. 

«Ми бачимо і недоступні переходи, ми бачимо організації недоступні, і, основне, щоби наші громадські простори, зокрема ЦНАП, був доступний. Тому враховуємо всі зауваження людей з інвалідністю. Для них це дуже важливо, що ми сьогодні передбачили кошти і більше як 120 переходів і інших місць буде зроблено. Але цього є замало. Якщо кожна організація, кожна установа, кожен магазин і підприємство сьогодні докладе зусиль для доступності, можна набагато зробити більше», – розповідає Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

У незвичайному об’їзді взяли участь також організації, які виконують ремонтні роботи, і ті, хто стежить за виконанням цих робіт з благоустрою. Загалом маршрут по часу зайняв трохи більше, ніж годину. У результаті, перевіривши особисто і доїхавши до ЦНАПу на візках, учасники об’їзду вже склали список об’єктів, з яких розпочнуть робити місто доступним. 

Нагадаємо, подібну акцію Марцінків організовував у 2016 році. Тоді він пересадив чиновників на візки та обіцяв створити комфортні умови для людей з обмеженими можливостями.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: