fbpx

Медики Франківської ЦМКЛ порадили три дієві вправи для зменшення тривожності

Суспільство 15:52, 25.04, 2022

Вправами з психологічної самодопомоги поділилися медики Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні.

“Оскільки всі ми зараз перебуваємо в стресовому і травмуючому середовищі через активні воєнні дії, а багато хто вже встиг відчути їх вплив на собі, ми підібрали кілька корисних і простих технік, завдяки яким ви зможете опанувати себе та допомогти близьким. Наведені вправи допоможуть підтримувати організм в тонусі, якщо виконувати їх не рідше двох разів в день та регулярно”, – радять лікарі.

Три дієві вправи для зменшення тривожності:

«Дихання по квадрату»: сядьте зручно, покладіть руки на коліна і заплющте очі. Уявіть собі рівносторонній чотирикутник і починайте повільно вдихати носом – протягом чотирьох секунд. Затримайте дихання на 4 секунди, а потім видихайте протягом чотирьох секунд. Затримайте дихання на 4 секунди і знову вдихайте протягом чотирьох секунд. Повторіть вправу 5-8 разів.

«Заземлення»: сядьте у зручну позу, не схрещуючи рук і ніг. Повільно вдихайте та видихайте. А зараз:• Назвіть 5 речей, які ви бачите,• Назвіть 5 речей, які ви чуєте,• Назвіть 5 речей, яких ви можете торкнутися,• Назвіть 3 запахи, які ви відчуваєте.

«Безпечне місце» є дієвою технікою при сильній тривозі. Виконувати її варто вже після дихальних технік. Отже, сядьте в зручне положення, повільно вдихніть і видихніть кілька разів. Заплющте очі і уявіть собі найбезпечніше місце на землі. Як воно виглядає? Що там знаходиться? Якомога детальніше змалюйте його в голові. А зараз уявіть себе у тому безпечному місці. Як ви почуваєтесь? Спробуйте розміститися там якомога зручніше і побудьте в ньому 5 хвилин. Тепер розплющте очі і розкажіть про свої відчуття та емоції тим, хто поруч.

“Якщо ж Ви почуваєтеся геть кепсько і впоратися з самим собою не вдається – звертайтеся до фахівців за психологічною допомогою”, – застерігають в ЦМКЛ.

Контакти психолога у ЦМКЛ: 097 80 85 652 (Viber/Telegram).

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: