fbpx

Мільйонні борги: як досвід компанії "Добродім" з Калуша допоможе "Комфортному дому" у Франківську

Суспільство 18:53, 29.05, 2023

Досвід комунального підприємства, управляючої компанії «Добродім» з Калуша може допомогти врятувати від заборгованості КП “Комфортний дім” у Франківську. “Комфортний дім” заборгував ТОВ “Прикарпатенерготрейд” понад 5 млн грн.

Комунальні підприємства залишаються найзбитковішими установами. Через постійну нестачу коштів наростають значні борги за комунальні послуги, як наслідок – керівництво стає неспроможним оплатити рахунки. Така ситуація не є новою для України і трапляється якщо не в кожній громаді, то в кожному регіоні. Загострило обставини і повномасштабне вторгнення росії, в зв’язку з яким бюджетне фінансування стало ще вразливішим.

Вдале вирішення цієї проблеми знайшли в КП «Добродім» Калуської міської ради.

«Добродім» – управляюча компанія, котра обслуговує 10 гуртожитків у Калуській міській громаді. Через особливості своєї діяльності підприємство не могло повністю виконувати зобов’язання щодо сплати за електроенергію перед ТОВ «Прикарпатенерготрейд». Сума заборгованості поступово зростала та налічувала близько 1 млн грн. Хоч часткові платежі по можливості вносились, проте їх було недостатньо, аби повністю покрити потреби споживачів.

Посприяти погашенню заборгованості погодилась Калуська міська рада, виділивши «Добродому» необхідну суму з міського бюджету. Кошти було спрямовано на встановлення лічильників в гуртожитках. Це посприяло в подальшій оплаті за спожиту енергію, зазначає директор КП «Добродім» Василь Фурда.

Мільйонні борги: як досвід компанії "Добродім" з Калуша допоможе "Комфортному дому" у Франківську 1
Василь Фурда, директор КП «Добродім»

«Пішла оплата. Мешканці побачили, що почалось встановлення лічильників, і люди побачили фактичне використання енергії. Як наслідок, вони почали економити. Щоби зменшити заборгованість, треба починати з економії. За цей час нам вдалось на 20% в середньому за місяць зменшити споживання в порівнянні з минулим роком», – пояснює Фурда.

Складніша ситуація із заборгованістю в Івано-Франківську з комунальним підприємством «Комфортний дім». Управляюча компанія не сплатила за спожиту електроенергію більше як 5 млн грн.

«Більшість нарахувань – це непрямі розрахунки за електроенергію по гуртожитках. Ми працюємо в юридичній площині з такими боржниками. Недавно був прийнятий закон про те, що будуть блокувати рахунки боржникам. Будемо доходити і до цього», – коментує директор КП «Комфортний дім» Василь Скиданчук.

У ТОВ «Прикарпатенерготрейд» наголошують на тому, що зняти велику частину фінансового навантаження з комунальних підприємств можна за рахунок переведення споживачів на поквартирний облік. Люди будуть платити по особових рахунках за спожиту електроенергію, а з боржниками компанія буде працювати індивідуально.

Гуртожитки боргують за електрику

«Окрім калуського «Добродому», у нас є дуже хороші приклади переходу на поквартирний облік в Івано-Франківську. Це гуртожиток на вул. Сорохтея від «Прикарпатагробуду» та гуртожиток на вул. Нова від Котельно-зварювального заводу. Було б дуже доречно, якщо б “Комфортний дім” та франківська влада дослухались до нас. Були зроблені перші кроки, підписаний меморандум про перехід на поквартирний облік, відбулось кілька багатосторонніх зустрічей та проведені технічні роботи по частині визначених об’єктів. На жаль, зараз ми не знаємо, на якому етапі ця робота, але ми завжди раді допомогти», – говорить заступниця директора ТОВ «Прикарпатенерготрейд» з питань обслуговування клієнтів Тетяна Шутка.

Також у Товаристві наголосили, що практику переведення гуртожитків на поквартирний облік потрібно поширювати, в тому числі у співпраці з місцевою владою. Це сприятиме як зменшенню заборгованості обслуговуючих компаній, так і підвищенню індивідуальної відповідальності споживачів.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: