fbpx

"Хочемо, аби люди тут жили, а не доживали": геріатричний пансіонат у Калуші прийняв майже 30 переселенців

Суспільство 14:53, 28.02, 2024

В Калуші у геріатричному пансіонаті, що відкрився у жовтні минулого року, мешкають 33 людини, з них 28 – внутрішньо переміщені особи (ВПО).

Першими мешканцями пансіонату стали ВПО, евакуйовані з Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Про це КУРСу розповів директор геріатричного центру Василь Ільницький під час престуру у Калуш, організованого Івано-Франківським регіональним відділенням Асоціації міст України.

"Хочемо, аби люди тут жили, а не доживали": геріатричний пансіонат у Калуші прийняв майже 30 переселенців 1

Геріатричний пансіонат відкрили у приміщенні колишнього протитуберкульозного диспансеру. Облаштувати заклад допоміг благодійний фонд “Схід SOS”, який займається евакуацією українців, постраждалих від російської агресії. Також допомагають благодійні організації “Карітас”, БФ “Рокада”, “Червоний хрест”, МОМ, “Мув Юкрейн”, місцеві – “Чисті серця”, “Крила підтримки”, деякі місцеві підприємці.

Сьогодні у закладі, розрахованому на 50 мешканців, проживають 28 переселенців, яких привезли волонтери “Схід SOS”. За словами директора пансіонату Василя Ільницького, лише один чоловік переїхав із подібного закладу, решта – це люди, які втратили житло через війну. Серед них є одна подружня пара, а також є рідні брат з сестрою.

"Хочемо, аби люди тут жили, а не доживали": геріатричний пансіонат у Калуші прийняв майже 30 переселенців 2

Ще п’ятеро мешканців пансіонату – це прикарпатці. Троє – з Калуської громади, двоє є мешканцями інших громад, які платять за проживання.

“У місяць виходить 16,5 тисяч гривень. Сюди входить медичний догляд, чотириразове харчування. Платять родичі, можуть платити й територіальні громади”, – пояснює Василь Ільницький.

"Хочемо, аби люди тут жили, а не доживали": геріатричний пансіонат у Калуші прийняв майже 30 переселенців 3

За словами міського голови Калуша Андрія Найди, геріатричний пансіонат відкривали передовсім для прихистку людей похилого віку, які втратили житло через війну. За оплату тут можуть перебувати лише ті мешканці, які не є ВПО та не зареєстровані у Калуській громаді.

“Це повністю соціальний проєкт. Коли ми на це йшли, то розуміли, що бізнесу не буде. Було завдання вирішити проблему з проживанням ВПО. Фонд “Схід SOS” підставив плече, адже приміщення було повністю занедбане”, – каже Найда.

У геріатричному пансіонаті працює 19 людей. Більшість працівників – це молодші медсестри, які доглядають за мешканцями. Працівники пансіонату дбають і про дозвілля мешканців.

"Хочемо, аби люди тут жили, а не доживали": геріатричний пансіонат у Калуші прийняв майже 30 переселенців 4

“Відколи ми відкрилися, запрошуємо істориків, щоб розказали по Калуш, про наші традиції. Запрошуємо громадських діячів. Наприклад, представниці “Союзу українок” розповіли перед Різдвом про наші традиції, коляду. Також запрошуємо психологів, які працюють і індивідуально, і групові заняття проводять, запрошуємо юристів. Місцеві гурти дають концерти. Ми хочемо, щоби люди тут жили, а не перебували, доживали, існували”, – каже Василь Ільницький.

Також у пансіонат приходять священники від УГКЦ та ПЦУ.

"Хочемо, аби люди тут жили, а не доживали": геріатричний пансіонат у Калуші прийняв майже 30 переселенців 5

За словами Ільницького, у планах розширити геріатричний пансіонат, облаштувати приміщення для реабілітації та облагородити прибудинкову територію. Тож керівництво геріатричного пансіонату запрошує до співпраці меценатів та підприємців, які можуть допомогти.

Читайте також: Випробування на людяність: як на Прикарпатті приймають “неперспективних” ВПО

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: