fbpx

Миші заполонили поля озимих культур на Прикарпатті

Суспільство 11:42, 10.11, 2022

Погодні умови протягом вересня-жовтня та достатня кормова база сприяли зростанню популяції мишей на посівах озимих культур та інших угідь, повідомляють в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

На Прикарпатті при проведенні фітосанітарного моніторингу відмічено міграцію та розселення мишоподібних гризунів на посіви озимих культур та площі багаторічних трав.

В посівах озимого ріпаку чисельність гризунів спостерігається від 1 до 3 жилих колоній на гектар. У посівах зернових основний ареал шкідника відмічається у крайових смугах полів, де нараховується від поодиноких жилих нір до 1,5-2 жилих колоній на гектар.

“Щоб не допустити пошкодження мишоподібними гризунами сільськогосподарських культур, спеціалістам господарств усіх форм власності необхідно проводити систематичні обстеження. При економічному порозі шкідливості (ЕПШ) мишоподібних гризунів на зернових та ріпаку – 3, на багаторічних травах – 5 жилих колоній на гектар слід застосовувати родентициди відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»”, – йдеться в повідомленні.

При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: