fbpx

На Богородчанщині знайшли реманент військового госпіталю Першої світової війни

Суспільство 10:46, 21.04, 2020
НА ФОТО: фото ілюстративне

Зброю та обладнання військових госпіталів часів Першої світової війни знайшли на Івано-Франківщині впродовж січня-лютого в районі Чорного лісу працівники комунального підприємства “Пам’ять”.

Про цю та інші знахідки, які зробили цьогоріч до початку карантину, розповів директор цього підприємства Василь Тимків.

Василь Тимків займається пошуками місць поховань часів Першої та Другої світових воєн, інформує Суспільне. Найбільші поховання розташовані в тих місцях, де діяли військові шпиталі.

“Перед нами – фрагменти лікарського обладнання, лікарських препаратів, які використовували у військовому госпіталі часів Першої світової війни на Богородчанщині. Також нами проводилися пошукові роботи, зокрема, на околицях села Нижнів Тлумацького району. Там діяв потужний військовий госпіталь”, – розповідає Василь Тимків.

Працюють там, де здійснювалися бойові зіткнення часів Першої та Другої світових воєн. Часто на одній ділянці один період переплітається з іншим.

Василь Тимків пояснює: “Ось це – фляга часів Першої світової війни, так звана їдунка, миска для їжі – похідний варіант. В дальній частині стола знаходяться фрагменти від різної зброї, яка, ймовірно, використовувалася повстанцями, тому що це фрагменти мисливської зброї і не тільки. Одним словом, це говорить про те, що українські повстанці використовували ту зброю, яку могли здобути”.

Василь Тимків планує після карантину провести пошукові роботи у місті Галич та селищі міського типу Букачівці Рогатинського району.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: