fbpx

На Долинщині фотопастка зняла зграю вовків

Суспільство 09:29, 24.01, 2024

Зграю вовків зафіксували на фотопастки минулого тижня єгері Українського товариства мисливців і рибалок у селі Рахиня Долинської громади Калуського району Івано-Франківської області. УТМР звернулося до Кабміну та Міндовкілля, щоби дозволили полювання. Дозволу Ради оборони області на відстріл хижаків немає.

“Через заборону регулювання хижаків їхня чисельність вже перевищує науково обґрунтовану норму у кілька разів, що загрожує не лише тваринам, а й місцевим мешканцям”, – прокоментували відео в УТМР.

В УТМР розповіли, що на початку грудня 2023 року Міндовкілля видало Наказ «Про затвердження Лімітів та Норм використання мисливських тварин на мисливський сезон 2023–2024 років». Ліміти на відстріл отримали 8 областей, в тому числі й Івано-Франківська. Однак немає дозволу від місцевої адміністрації.

Для законного регулювання чисельності диких тварин Міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства та ОВА Франківщини мають погодити користувачам відповідні накази. Наразі погодження немає, стверджують в УТМР. Мисливцям рекомендують за Протоколом засідання ДНПК при ОВА від 20.04.2023 використовувати стіки і пастки.

“Ефективно регулювати чисельність хижака сітками і пастками неможливо. Живцем можна відловити лише поодинокі особини дичини у випадку їх розселення чи для науки. А для стабілізації епізоотичної ситуації в області лише лисиць треба вилучити кілька сотень особин. Як це зробити сітками чи пастками? І що робити з живцем відловленими хижаками, у тому числі хворими на сказ? Тримати у притулках чи вивозити в інші області?” – обурюються в УТМР.

З іншого боку, наказу ОВА на заборону полювання в області немає. Відтак користувачі мисливських угідь Франківщини направили Наказ про регулювання чисельності дичини на погодження до Західного міжрегіонального управління ЛМГ, відповіді від лісівників не отримали.

В УТМР нагадали про випадки сказу лисиць на території Городенківської міської громади Коломийського району та Калуської міської громади.

З проблемою зростання популяції лисиці до Калуської районної ДНПК звернулися старости кількох старостинських округів: «Тварини приходять на вулиці і навіть крадуть свійську птицю із людських обійсть. Крім того, часто вони оселяються у закинутих будівлях на околицях сіл. Лисиці – потенційно небезпечні, адже можуть бути переносниками сказу. Здійснити відстріл лисиць без дозволу Ради оборони області Українське товариство мисливців та рибалок – не може».

Ситуацію, що склалась на Франківщині, прокоментував голова Івано-Франківської обласної організації УТМР Михайло Лущак:

“Дозволити користувачам мисливських угідь регулювати чисельність диких тварин – це не лише питання вирішення проблеми росту чисельності хижаків, розповсюдження сказу та АЧС, а ще й залучення мисливців до цих процесів, які фінансують мисливську галузь. Ці фінанси нині нам вкрай необхідні для утримання єгерської служби та сплати податків, – роз’яснює Михайло Лущак. – Окрім епізоотій, нас турбують ще й браконьєри. Ми – користувачі мисливських угідь – не в змозі самотужки, без єгерів, без мисливців, подолати армію озброєних до зубів, з ночниками та тепловізорами порушників закону. Крім того, знаходження мисливців в угіддях на законних підставах зменшує в кілька разів наявність там «хижунів» – любителів халявної наживи”.

За словами Лущака, поліція нещодавно виявила факт незаконного відстрілу оленя. У браконьєрів вилучили більше десятка незаконно добутих рогів оленів і козуль, м’ясо диких тварин, нарізну зброю, тепловізор, приціли, глушники, рації.

Також прикарпатські мисливці разом з поліцією зафіксували випадок незаконного добування в угіддях УТМР кабана, під час якого загинув один з браконьєрів від кулі спільника. Слідство по ньому триває.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: