fbpx

На Калущині - четвертий випадок хвороби Лайма: через укус кліща захворіла 26-літня жінка

Суспільство 16:50, 18.10, 2022

В Калуському районі від початку року зафіксували четвертий випадок хвороби Лайма – кліщовий бореліоз. Захворіла жінка віком 26 років.

Зараження відбулося в селі Болохів у власному господарстві на городі через укус кліща, інформує Калуська міська рада.

Перший випадок зареєстрований у січні в чоловіка 58 років. Інфікувався за межами країни у лісі, де на нього напав кліщ. 

В липні задокументовано другий випадок захворювання у дитини віком 10 років. Встановлено, що захворювання виникло після укусу кліща в селі Болохів.

Третій випадок зафіксовано в серпні у чоловіка віком 52 роки. Зараження відбулося під час відпочинку в лісі в селі Лука через укус кліща.

Троє хворих знаходились на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні Калуської міської лікарні, 26-літню жінку госпіталізували в Обласну лікарню.

Переносником збудника хвороби Лайма є іксодові кліщі. У жовтні на Франківщині було зареєстровано 14 випадків хвороби Лайма.

На території Калуського району збудників хвороби Лайма було виявлено в кліщах, зібраних поблизу с. Завій, с. Підмихайля, с. Пійло, с. Довгий-Войнилів, с. Мислів, с. Мошківці, с. Станькова, с. Стефанівка, с. Боднарів, с. Довгий-Войнилів, с. Бережниця.

Крім того, в пробах кліщів, зібраних в 2005 р. неподалік с. Завій, – збудника кліщового вірусного енцефаліту, 2017 р. поблизу с. Підмихайля, 2022 р. біля с. Завій – збудника туляремії.

Ці території вважаються природно-осередковими щодо вказаних захворювань і вимагають настороженності з боку медпрацівників і постраждалих від укусів кліщами відносно можливого інфікування людей.

Інкубаційний (скритий) період при хворобі Лайма становить від 3-5 днів до 1 місяця. Після цього з’являються загальна слабість, недомагання, нездужання, підвищення температури, головний біль, порушення сну. При хворобі Лайма часто на місці укусу кліща відмічається почервоніння будь-якої форми, яке поступово збільшується у розмірах – мігруюча еритема (у 20% хворих вона відсутня). З клінічних проявів найбільш характерними є ураження шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату (ураження суглобів), серця.

Як повідомляє Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактик хвороб МОЗ України, з початку року і станом на середину жовтня на Прикарпатті зареєстровано 113 випадків захворювання на  хворобу Лайма, в тому числі у 16 дітей.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: