fbpx

На кладовищі у Чукалівці асфальтують алеї між секторами

Суспільство 14:24, 18.10, 2022

На міському кладовищі в Чукалівці розпочали роботи з асфальтування доріг. Мова йде про алеї між секторами, на яких зараз здійснюють поховання. Ще 2020 року Івано-Франківська громада викупила додатково земельну ділянку для розширення території цвинтаря. А вже цьогоріч ділянку розділили на сектори і почали будувати дорогу, повідомляється на сайті міського голови Руслана Марцінківа.

«Враховуючи, що подушка вже була готова до асфальтування, якщо би ці роботи до дощів були не проведені, – коли проводяться копання ями, фактично і трактор копає, і відвідувачі, які заїжджають автомобілями на сектор, потім цю землю вивозять безпосередньо на сам проїзд, – фактично ті роботи, які були виконані до цього моменту, були би зруйновані. Відповідно на наступний рік ці ж роботи потрібно було би по-новому виконувати», – розповідає керівник міської ритуальної служби Андрій Хруник.

Підрядна організація – «Івано-Франківськавтодор». За словами директора ТОВ «Івано-Франківськавтодор» Станіслава Ростовцева, укладають перший шар асфальтобетонного покриття:

«Наразі вже виконано частину підготовчих робіт. Вже приступили до асфальтування алей. Зараз ми влаштовуємо перший шар асфальтобетонного покриття. Загалом заплановано 2500 квадратних метрів асфальтування доріжок, алей. І протягом 2-3 днів ми плануємо завершити ці роботи. Наразі погода дозволяє працювати. Працюємо, щоби з’єднати вже існуючі сектори з новими секторами», – каже підрядник.

Як зазначається на сайті публічних закупівель prozorro, роботи обійдуться міському бюджету у 3 051 982 грн.

Тим часом територія міського цвинтаря невпинно зростає. Проти минулих років тут, на жаль, відчутно збільшилася кількість поховань. Після прокладання дороги між новими секторами кладовища планують взятися за облаштування нової території для захоронення померлих. 

«Ми щороку готуємо сектори для поховання. Якщо ви бачите, такий невеличкий сектор – це приблизно рік часу поховань, тому що це 1200-1300 поховань, і це власне підготовка на наступний рік. Слава Богу, ми викупили сусідні ділянки, і ця земля нам дозволяє щонайменше ще 10 років мати землю для поховань. Окрім того, ми ще плануємо розширити кладовище в ту сторону. Тому ми дивимося стратегічно, вибачте, в майбутнє того, як вирішити цю проблему», – резюмує міський голова Руслан Марцінків.

Також на міському кладовищі планують розширити та облаштувати Алею Героїв.  

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: