fbpx

На Прикарпатті учасник бойових дій відсудив виплату щорічної матеріальної допомоги

Суспільство 13:44, 04.06, 2021

Івано-Франківський окружний адміністративний суд зобов’язав Управління соціального захисту населення Галицької районної державної адміністрації перерахувати та виплатити учаснику бойових дій разову грошову допомогу.

Прикарпатець звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання протиправною бездіяльність щодо нездійснення нарахування та виплати йому, як учаснику бойових дій, щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком.

Як повідомляє пресслужба Івано-Франківського окружного адміністративного суду, спірні відносини виникли через те, що у 2020 році при нарахуванні щорічної разової грошової допомоги до 5 травня одночасно діяли Закон України “Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту” і Постанова № 112.

Згідно з законом, щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі п’яти мінімальних пенсій за віком. А Постанова Кабінету Міністрів передбачає, що виплата разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій  здійснюється у розмірі 1390 гривень.

Згідно з Кодексом адміністративного судочинства України, існує пріоритетність законів над підзаконними актами. Тому для визначення розміру разової грошової допомоги учасникам бойових дій у 2020 році слід застосовувати не Постанову, а Закон України, який має вищу юридичну силу».

Рішення суду може бути оскарженим в апеляційному порядку.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: