fbpx

На Прикарпатті біля церкви знайшли поховання жінки 1880-х років

Суспільство 16:55, 28.10, 2021

На території церкви Пресвятої Трійці у селі Тустань Галицького району Івано-Франківської області випадково знайшли поховання жінки.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці розповів керівник обласного КП “Пам’ять” Василь Тимків.

Пошукова група працівників КП “Пам’ять” спільно з науковцями Національного заповідника “Давній Галич” провели дослідження поховання на території церкви Пресвятої Трійці села Тустань, яке було випадково виявлене під час копання ями для компосту. Пошуковців і науковців повідомили про знахідку місцевий парох УГКЦ отець Михайло Яблонь та парох УГКЦ села Більшівці отець Василь Завірач.

Особливістю поховання було те, що тіло розміщене в труні з оцинкованого металу, а всередині – пісок.

На Прикарпатті біля церкви знайшли поховання жінки 1880-х років 1

В результаті робіт встановлено, що віднайдені скелетовані людські останки належали молодій жінці.

Серед супровідного матеріалу найбільш цінним виявився обручальний перстень цієї особи, який містив на внутрішній стороні гравіювання з ініціалами та датою одруження – 19 лютого 1884 р.

На Прикарпатті біля церкви знайшли поховання жінки 1880-х років 2

Завдяки оперативній допомозі працівників Державного архіву івано-Франківської області вдалося встановити на основі метричних документів, що дана особа – Лаура Леокадія. Походила з відомої священничої родини УГКЦ Теодора Молчковського, на той час очільника Галицького деканату, і була дружиною ітакож відомого священника УГКЦ – Антонія Войцеховського.

На Прикарпатті біля церкви знайшли поховання жінки 1880-х років 3

Померла Лаура, ймовірно, в 1889 році, оскільки, за архівними згадками, саме в цей час овдовів Антін Войцеховський.

Поховання в цинковій труні, використання піску як абсорбенту говорить, очевидно, про те, що покійну доставляли десь здалеку і протягом тривалого часу після її смерті, припускає Василь Тимків. Також голова утримувалась в правильному положенні при допомозі металевої пластини, що кріпилась до труни. Ймовірно, що вона могла померти після певної лікарської операції чи лікування.

КУРСу Василь Тимків повідомив, що після дослідження жінку перепоховають на тому самому місці і встановлять пам’ятний знак.

“Ось приклад однієї з історій про те, як особиста річ людини може розповісти багато цікавого про неї, навіть через майже півтора століття. Також це приклад успішної співпрації науково-історичних установ нашої області”, – підсумував керівник обласного КП “Пам’ять”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: