fbpx

На Прикарпатті досліджують, як екологія впливає на стан зубів у дітей

Суспільство 19:38, 30.05, 2021

Аспіранти та лікарі-інтерни Івано-Франківського національного медичного університету відвідали амбулаторію селища міського типу Отинія та оглянули дітей, які готуються до навчання в школі.

Подія відбулася в рамках масштабної наукової роботи, яку виконують в університеті, повідомляє пресслужба ІФНМУ.

Доцентка кафедри стоматології післядипломної освіти Зоряна Попович, аспіранти цієї кафедри Мар’яна Красій, Любомир Данильців разом із чотирма лікарями-інтернами першого року навчання здійснили огляд діток, які цього року поступатимуть до першого класу школи.

Подібні огляди дітей стоматологи ІФНМУ роблять вже багато років. Нині під керівництвом ректора університету, професора Миколи Рожка виконується науково-дослідна робота «Комплексне морфофункціональне дослідження та обґрунтування застосування сучасних технологій для лікування та профілактики стоматологічних захворювань».

В  рамках  цієї та попередніх наукових робіт викладачі ІФНМУ вже оглядали дітей в Калуші і найбільш забруднених селах Калуського району, Бурштині і прилеглих селах, гірському селі Білі Ослави та інших. Загалом таким чином в області вже оглянуто більше як три тисячі дітей. І ось тепер представники університету завітали до Отинії.

«Це дослідження відбувається вже тривалий час, є багато наробок, розробляються нові способи профілактики та лікування стоматологічних захворювань, за результатами роботи опубліковано статті у провідних закордонних та українських виданнях, де ми поділилися власними напрацюваннями, отримано багато патентів, інформаційних листів, — пояснює доцентка Зоряна Попович. — Відповідно до регіону проживання, екологічних умов проживання ми складаємо регіональні плани профілактики стоматологічних захворювань тощо. Під час оглядів вивчаємо не тільки поширеність захворювань, а також проводимо роз’яснювальну роботу, пояснюємо батькам та дітям необхідність вчасного звертання до лікаря”.

Науковці ІФНМУ наголошують на важливості профілактичних оглядів дітей та дорослих. Необхідно відвідувати стоматолога кожні пів року.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: