fbpx

На Прикарпатті громади можуть долучитися до транскордонного співробітництва

Суспільство 16:13, 13.04, 2023

У травні стартує прийом заявок на Програму транскордонного співробітництва Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027, в якій зможуть взяти участь громади із західних областей України, серед яких і Прикарпаття. Про це інформують у регіональному офісі «U-LEAD з Європою» в Івано-Франківській області.

Старший експерт Представництва у Львові Спільного Технічного Секретаріату Програми Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027 Василь Хім’як розповів, що у 2023 році прийматимуться заявки тільки за двома напрямками – «Довкілля» та «Здоров’я». Прийом проєктних пропозицій стартує у травні та триватиме до 31 липня 2023 року.

«Інші пріоритети цього року не розглядатимуться, але громади можуть вже розпочати роботу над пошуком партнерів, підготовкою проєктів та заповненням заявок. Цей процес складний та тривалий, тому до нього потрібно підійти готовим», – радить він.

Загальний бюджет Програми у четвертому фінансовому періоді на 2021-2027 рр. становить 187,4 млн євро, на самі проєкти виділено 170,3 млн. Визначено п’ять основних пріоритетів: «Довкілля», «Здоров’я», «Туризм», «Співпраця» та «Кордони».

Всі проєкти поділені на три групи – великі інфраструктурні, регулярні та малі. Експерт наголошує, що «тверду» складову, пов’язану з будівництвом, закупівлями чи іншими видами діяльності бажано поєднувати із «м’якими» компонентами у вигляді навчань чи інших заходів, де важливою є людиноцентричність.

Проєкти на 90% фінансуватимуться Європейським Союзом, а інші 10% повинні забезпечити партнери. Зараз ведуться обговорення щодо 100% фінансування зі сторони європейської спільноти, враховуючи ситуацію в Україні, але остаточного рішення ще не прийнято.

Василь Хім’як розповів, що брати участь у конкурсі зможуть партнери з Польщі та України з територій, які визначені в умовах.

«В Україні подавати свої заявки зможуть органи місцевого самоврядування та інші некомерційні організації з Рівненської, Волинської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської та Закарпатської областей. Ключовим у процесі подачі проєктних заявок має бути саме партнерство», – зазначив експерт.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: