fbpx

На Прикарпатті у 630 закладах освіти організували дистанційне навчання

Суспільство 19:35, 22.03, 2020

У гірських районах Івано-Франківщини не вистачає ресурсів для дистанційного навчання школярів.

«В Івано-Франківській області у 630 закладах освіти організовано освітній процес із використанням технологій дистанційного навчання. Це відбувається за допомогою таких месенджерів як “Вайбер”, “YouTube”. Відповідно, через них даються завдання, голосові підказки, особисті напрацювання викладачів і, таким чином, область вчиться в нових умовах», – розповів в. о. голови Івано-Франківської облдержадміністрації Віталій Федорів на відеобрифінгу, відповідаючи на запитання Укрінформу про дистанційне навчання в гірських школах.

На бодай якийсь результат від такого навчання сподівається і директор Татарівської ЗОШ I-II ступенів Любов Павлюк. Вона розповідає, що в її школі навчається 151 дитина і кожен вчитель, від 1 до 9 класу, вже створив свою групу в месенджері. Дистанційне навчання тут запровадили через мобільний телефон.

«У кого є мобільні телефони, ми з ними працюємо. В кого комп’ютери – працюють на них. Втім, це залежить від спроможності батьків – чи можуть вони придбати комп’ютери. Тому ми працюємо через вайбер. Це гарно виходить. Кожен учитель бачить свою роботу. Діти йому скидають приватно виконання тестових завдань», – каже Любов Онуфріївна і додає, що дистанційне навчання контролюють директори шкіл.

«Це необмежений ресурс. Єдине, аби хотіли працювати, мали бажання», – каже директорка Татарівської ЗОШ.

А ось щодо телеуроків на каналі «Рада», то вона не впевнена, що їх зможуть дивитись діти в гірській місцевості.

«У зв’язку з тими відключеннями, переключеннями і недовключеннями, я не володію інформацією, в кого з батьків є цей телеканал «Рада», – каже Любов Павлюк.

«Вже коли пікає те сповіщення, то нас аж підкидає. Ми вже з батьками між собою сміємось: краще б діти йшли до школи, бо дуже багато завдань вони отримують через вайбер і працюють вдома», – розповідає мама учениці Яремчанської ЗОШ Марина.

Вона стверджує, що дистанційне навчання у Яремчанській школі є обов’язковим, це навіть не обговорюється. Старші учні групи створили самі собі, для молодших про це подбали вчителі.

«З понеділка надсилають кожен урок. Є відеоматеріали, надсилають лекції голосовими повідомленнями. Так, у групах трохи з того піджартовуємо, але діти вчаться», – стверджує Марина.

Дистанційне навчання запрацювало і в Кутському ліцеї Косівської райради. Щоправда, воно лише для відповідальних. Принаймні про це Укрінформу розповіла старшокласниця ліцею Соломія. Каже, на сайті ліцею є на кожен день уроки і завдання. Але їх ніхто не перевіряє. Тому серйозно до завдань ставиться небагато учнів.

Що стосується дорослих, то їхня робота під час карантину теж має специфіку в невеличких містах і селах. Наприклад, довіз лікарів на роботу в області покладено на керівників медичних закладів.

«Область має 141 легковий автомобіль типу Дастер (Рено Дастер. – Авт.), вся мережа первинки теж має надати допомогу для доставки лікарів в обласну інфекційну та інші профільні лікарні. Цей ресурс використовують. Автомобілі заправлені, водії – на роботі», – каже керівник області.

Водночас він додав, що вітає допомогу населення у цьому питанні.

«Я підтримую добрі ініціативи щодо підвозу медиків… я сам бачив, що громадські активісти підхопили цю ініціативу. Думаю, за день-два ми навчимося, як виходити з такої ситуації», – зазначив Віталій Федорів.

Відомо, що з 19 березня в області призупинені рейси міжміського сполучення.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: