fbpx

На Прикарпатті в монастирі, який раніше належав московському патріархату, відбулося перше богослужіння ПЦУ

Суспільство 14:42, 12.02, 2023

Єпископ Івано-Франківсько-Галицької єпархії ПЦУ Феогност Бодоряк очолив перше богослужіння в Угорницькому Свято-Михайлівському монастирі. Монастир донедавна підпорядковувався православній церкві Московського патріархату.

“З благословення митрополита Івано-Франківського і Галицького Іоасафа звершив Божественну літургію в Свято-Михайлівському монастирі ПЦУ в селі Баб’янка, Отинійська ТГ, Коломийського району, у співслужінні духовенства ПЦУ та отців-монахів з Манявського Великоскитського Хрестовоздвиженського чоловічого монастиря”, – повідомив владика Феогност.

Він розповів, що монастир донедавна належав до Української Православної Церкви МП і розташований на території села Угорники (зараз ця частина села належить до села Баб’янка) – там стоїть старенька церква. Над вхідними дверима вирізьблена дата освячення – 6 травня 1752 р.

На Прикарпатті в монастирі, який раніше належав московському патріархату, відбулося перше богослужіння ПЦУ 1

“Місцеві старожили із покоління в покоління передають розповідь про Свято-Михайлівський Угорницький монастир”, – зазначає отець Феогност.

Первісне розташування монастиря було приблизно за кілька метрів від теперішньої церкви, про що свідчать каталог середньовічних монастирів та церковна література XVII ст. На основі цих свідчень роблять висновок, що Угорницький Свято-Михайлівський монастир було закладено десь у першому десятилітті XVII ст. будівничим Адамом Балабаном, а впорядковано Іовом Княгиницьким (1550-1621), до якого Балабан звернувся у листі: «…єсть у моїй маєтності церковця мала святого Архістратига Михаїла. Я тебе задовольню всім, що потрібне, тільки спасайся і моли Бога за нас. А коли захочеш приймати братів однодумних, то я з дружиною своєю дамо вам потрібне, бо хочу мати в своїй маєтності богомольця і монастиря…».

На Прикарпатті в монастирі, який раніше належав московському патріархату, відбулося перше богослужіння ПЦУ 2

Перше богослужіння в статусі ПЦУ завершили особливі молитовні прохання за захисників і захисниць, які захищають Україну, за владу і побожний народ та за спокій душ усіх полеглих воїнів і мирних жителів.

Богослужіння супроводжували архієрейський хор «Emis» під керівництвом Вероніки Мартинюк та чоловічий хор села Чорнолізці, керівник Петро Токарик.

На Прикарпатті в монастирі, який раніше належав московському патріархату, відбулося перше богослужіння ПЦУ 3

Нагадаємо, під скрипки і цимбали: хор “Еміс” з Прикарпаття колядував у Києво-Печерській лаврі на Різдво 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: