fbpx

На Прикарпаття надійде безкоштовна вакцина від грипу

Суспільство 16:44, 14.11, 2022

Міністерство охорони здоров’я розподілило по регіонах України 193 тис. доз вакцини від грипу, отриманих як гуманітарна допомога для безоплатних щеплень груп ризику.

Для певних категорій людей вакцинація від грипу буде безкоштовною, повідомили у МОЗ України.

«Вакцина захищає від всіх штамів грипу, що будуть циркулювати в цьому році. Безоплатні щеплення можуть отримати особи з груп ризику. Передусім йдеться про медиків, вагітних, людей похилого віку із хронічними захворюваннями. Це важливо, адже грип може мати важкий перебіг та спричинити серйозні ускладення: пневмонію, отити, синусити, менінгіт та взагалі призвести до смерті», – повідомив заступник міністра – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, Україна цього року отримала 30 тис. вакцини від грипу в межах механізму PIVI та 163 тис. доз від фармацевтичної компанії «Sanofi».

Розподіл вакцини здійснювався з огляду на потреби регіонів. До прикладу, Закарпатська та Дніпропетровська області отримають близько 9 тис. доз, Київська – понад 10 тис. доз, Одеська – більше як 14 тис., Полтавщина та Львівщина отримають близько 7 тис. доз.

Ігор Кузін нагадав, що щеплення від грипу не входить до Національного календаря, а отже, не є безоплатним. Проте держава робить все можливе, щоби таку можливість мали особи з груп ризику. На сектор безпеки, зокрема військовим, розподілили майже 56 тисяч доз.

Окрім того, на комерційний ринок цьогоріч має надійти майже 150 тисяч вакцини від грипу, частина з них вже є аптечній мережі та доступна для громадян. 

І хоча оптимальний час введення вакцини від грипу – це вересень-жовтень, проте щеплення рекомендують робити протягом усього епідсезону. Імунітет до грипу формується через 7-14 днів. 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: