fbpx

На щиті: у Франківську оголосили збір на спецтранспорт для перевезення загиблих

Суспільство 16:20, 21.04, 2023

Волонтер з Франківська Михайло Савлюк оголосив збір на купівлю автомобіля-рефрижератора для перевезення загиблих військових.

Авто коштує майже 8 тис. євро. За два дні після оголошення збору зібрали 20% від цієї суми, розповів волонтер Суспільному.

“До цього часу волонтери користувалися звичайними автофургонами, але за декілька тижнів в Україну прийде тепло і це ускладнить їхню роботу. Тому їм потрібен такий спецтранспорт”, — каже Михайло Савлюк.

Авто розраховане на перевезення чотирьох полеглих одночасно. За словами Михайла Савлюка, машину шукають у Німеччині та країнах Скандинавії. Раніше такі автомобілі передавали лише у госпіталі для перевезення крові та плазми для поранених.

“Обладнання — складне, рефрижераторне. Ми зійшлися на тому, що не потрібно ризикувати й брати надто дешевий автомобіль, щоб це обладнання не зламалося. Ми дивимося на пробіг, стан самого автомобіля, шасі, двигун. Також мусимо визначати справність холодильного обладнання”, — говорить Михайло Савлюк.

Василь Олексюк — житель Братківців. Нині волонтерить як доброволець Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова. Загалом на фронті — з 2015 року.

Впродовж останнього року чоловік долучається до перевезення загиблих військовослужбовців. Василь Олексюк каже: до рефрижератора в нього дві вимоги: авто має підтримувати температуру від 0 до -5°, а також бути надійним.

“Цю роботу теж хтось мусить робити. І, на мою думку, це найтяжча робота, яку може робити на війні людина: привозити батькам, дружинам, дітям їхню найріднішу людину. Героїв наших, яких будуть забирати, треба привезти в належному стані. Так, як “орків” возять в “уазіках”, — такого не може бути. Машина має бути відповідною, надійною”, — пояснює Василь Олексюк.

Закінчити збір та придбати авто волонтери планують за два-три тижні.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: