fbpx

На території храму в Тисмениці знайшли поховання – людські черепи і кістки

Суспільство 19:33, 04.06, 2021

На території подвір’я храму Святого Миколая сьогодні проводилися археологічні роботи, пов’язані із знайденням численних фрагментів поховань людей.

Про це на Facebook-сторінці написав член Національної спілки журналістів України Богдан Нагорняк

На території храму в Тисмениці знайшли поховання – людські черепи і кістки 1

Ця подія може мати глибокий історичний підтекст, оскільки є припущення, що це перепоховання останків тіл, людей, які загинули внаслідок повені, або тіла довгий час пролежали у воді, пишуть “Вікна”.

На території храму в Тисмениці знайшли поховання – людські черепи і кістки 2

Про це свідчить характер поховань: хаотичний де переважають частини тіла, які мають заглибину. Найчастіше це черепи. Зовсім нема фаланг пальців та інших дрібних частин скелету. Зовсім нема елементів одягу чи речей. Тобто — це може бути групове поховання віднайдених фрагментів. Цікаво, що поховання може мати стосунок і до попередньої церкви, що згоріла у  XIX столітті. А ще цікаво є те, що один з черепів незвично малої форми, хоч і з постійними зубами. Знайдено обгорілі фрагменти, можливо, із старої церкви Перенесення мощей Святого Миколая.

На території храму в Тисмениці знайшли поховання – людські черепи і кістки 3

“Пошукову робочу групу склали фахівці із КП “Пам’ять” м. Івано-Франківськ та долучився активно наш краєзнавець Андрій Татарин. Працювали цілий день. Як зазначив сьогодні отець Володимир Ковалишин, такі знахідки допомагають краще відчути та зрозуміти історію… Перший фрагмент віднайдено зовсім нещодавно, і адміністратор церкви отець Володимир Гринишин звернувся із відповідним запитом до служб, щоб була проведена відповідна робота. Отець каже, що хто б не був там похований — наш обов’язок віднестися по людськи до останків і перепоховати їх”, – йдеться в повідомленні.

На території храму в Тисмениці знайшли поховання – людські черепи і кістки 4

Спеціалісти просять усіх через дідусів та бабусь дізнатися якісь подробиці про поховання і повідомити все, що знають. Це може допомогти. Офіційну версію події озвучать після результатів досліджень фрагментів тіл.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: