fbpx

НМТ у 2024 році: на тестування винесуть чотири предмети

Суспільство 09:45, 08.08, 2023

Національний мультипредметний тест у 2024 році проходитиме у новому форматі. Наразі затвердженої чіткої програми оцінювання знань випускників ще немає, але у Міносвіти вже розпочинають підготовку до наступного року.

Який формат НМТ планують зробити 2024 року, розповів заступник міністра освіти та науки України Михайло Вінницький в інтерв’ю для видання “Факти“.

За словами заступника міністра, у 2024 році зміниться структура національного мультипредметного тесту та додасться ще один – четвертий – предмет. А тестування триватиме 4,5 години з перервою.

“Наступного року НМТ ми плануємо проводити трохи по-іншому, тобто 4 предмети, а не 3. Це буде означати 4-годинний тест з перервою, між другою і третьою годиною, суттєвою перервою. Просто 4 години писати тест – це нереально і нездорово для дитини”, – розповів Вінницький.

Він додав, що, відповідно до законодавства, має бути чотири предмети. А загалом, Міністерство освіти рухається до практики п’яти предметів, яка існує в багатьох європейських країнах, у тому числі й у Польщі.

Випускний тест із п’яти предметів можуть запровадити вже у 2025 році (три обов’язкові та два на вибір).

“У 2025 році, якщо все буде добре, то випускний тест для випускників 11-го, а незабаром і 12-го класу буде п’ятипредметним: три обов’язкові з двома предметами на вибір. Але не хочу нікого лякати: у 2024 році буде чотири предмети, і ми працюємо над тим, щоб оголосити, що це будуть за предмети і які будуть програми іспитів, вже у вересні. Тому що ми розуміємо, що наші абітурієнти готуються протягом року, щоб скласти тест якнайкраще”, – запевнив Вінницький.

КУРС писав, що на Прикарпатті 201 випускник – двістібальники в НМТ

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: