fbpx

Нові люди – підсилення потенціалу та розвитку приймаючих громад

Суспільство 10:20, 04.07, 2022

З початку повномасштабної війни в Україні багато громад України гостинно приймають людей, що вимушені покинути свої домівки у регіонах, охоплених обстрілами та боями. За статистикою найбільше внутрішньо переміщених осіб зареєстровано сьогодні у Західній та Центральній Україні. І, оскільки обласні центри наразі перенаселені, сільські та селищні громади активно розселяють у себе людей, намагаються забезпечити гуманітарною та іншою допомогою, залучають переселенців до активного життя, щоб створити їм хоч найменше відчуття дому, який вони покинули.

Згідно з даними міжнародної організації з міграції, найбільше внутрішньо переміщених осіб в Центральній (близько 1,4 млн осіб ) та Західній (близько 3 млн осіб) частині України. Що важливо відзначити – лише 25% місцем свого теперішнього перебування відзначають  великі міста. Майже 70% внутрішньо переміщених осіб наразі обрали місцем тимчасового проживання саме невеликі територіальні громади – невеликі міста, села та селища.

Інтеграція внутрішньо переміщених осіб – це неабиякий виклик, але й міцна можливість створити в Україні спроможні та самодостатні громади. У мирні часи саме в невеличких громадах завжди спостерігався дефіцит людського капіталу та активної молоді, яка частіше від’їжджала у великі міста за кращими перспективами. Сьогодні до маленьких громад перемістилися і медичні працівники, і IT-спеціалісти, і фінансисти та фахівці з бюджетування, працівники освіти і технічних галузей й багато інших представників різноманітних сфер діяльності. Тож гості громади сьогодні, серед яких і освідченні професіонали своєї справи, і просто активні громадяни та громадянки, – це можливість для громад посилити свій людський потенціал, отримати новий поштовх для подальшого активного розвитку. Але для цього, безперечно, потрібно створити для гостей відповідні комфортні умови інтеграції у життя громади: познайомити з культурою, залучати до різнорідних активностей та обговорень, разом шукати шляхи вирішення найгостріших питань і для громади, і для переселенців.

Після адаптації до життя на новому місці внутрішньо переміщені особи, які є представниками різних професій, поколінь, мають різний світогляд і культуру, можуть стати тим самим push-важелем розквіту. Саме через знайомство і подальшу дружбу формується потужна платформа розвитку громадянського суспільства. Взаємна підтримка, єдність, ставлення з любов‘ю і добротою до людини безцінне, особливо сьогодні. Українці – відкриті люди, нам притаманно допомагати один одному в тяжку хвилину, піклуватися про близьких і дружити. Зараз нелегкі часи для кожного і кожної, війна увійшла у кожен дім. Тому і приймаючі громади, і їхні гості, внутрішньо переміщені осіби, можуть у ці часи принести одине одному користь і стати добрими друзями. Саме через такі висновки та задля вирішення спільних проблем виникла ідея проєкту «Соціальна адаптація під час кризи», що вже реалізується у 9 громадах 9 областей нашої країни спілкою «Громадські ініціативи України».

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: