fbpx

Обласна клінічна лікарня відновлює планову госпіталізацію

Суспільство 08:29, 22.04, 2021

Після річної перерви внаслідок пандемії COVID-19 в Івано-Франківській обласній клінічні лікарні відновлюють планову госпіталізацію.

За словами лікарів відділення неврології КНП ОКЛ, чимало хворих із розсіяним склерозом поступають зараз у запущених станах.

«На жаль, у більшості пацієнтів за останніх пів року хвороба прогресувала настільки, що ми змушені констатувати інвалідизацію, – говорить завідувачка відділення Анна Сорохман. – Точні причини її виникнення невідомі, все ж призупинити цю хронічну хворобу можна за умови вчасного звернення в межах двох тижнів з моменту чергового клінічного симптому».

Серед проявів прогресуючого захворювання центральної нервової системи: втрата зору, рухової активності, порушення функції тазових органів.

Обласна клінічна лікарня після року перерви відновлює планову госпіталізацію

Ось уже третій день тут пані Тетяна, якій діагностували недугу ще три роки тому. Спосіб життя жінки за цей час дуже змінився: швидко втомлюється, рухи обмежені. Каже, дуже б хотілося мати розуміння щодо уваги до свого здоров’я дещо раніше. Розповідає лікарка також про 20-річного хлопця, якого днями госпіталізували і який буквально за кілька місяців втратив можливість самостійно ходити.

ОКЛ повертається до звичайного режиму роботи

«Ця хвороба вражає молодь, симптоматика розсіяна, тому не варто зволікати зі зверненням», – акцентує Анна Сорохман.

Минулого року у відділенні неврології з Центром розсіяного склерозу пролікували 300 таких пацієнтів. В середньому тут перебуває 30-40% таких хворих. Зауважимо, що медикаменти для цих пацієнтів лікарня отримує за держпрограмою і сьогодні необхідними препаратами забезпечують всіх без винятку.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: