fbpx

Огляд найкращих сумішей для влаштування підлоги від Polimin

Суспільство 11:25, 19.10, 2021

Ринок будівельних сумішей відрізняється широким розмаїттям. Для влаштування підлоги з підігрівом («теплої») або з метою її вирівнювання під кахель необхідна стяжка. Для вирівнювання підлоги можна використовувати кілька різних сумішей. 

Огляд найкращих сумішей для влаштування підлоги від Polimin 1

Класифікація сумішей для стяжки від Polimin

Будівельні суміші допомагають вирівняти підлогу. Вони відрізняються своїми властивостями та способом використання. Це варто враховувати при розрахунку робіт та перед покупкою будівельних матеріалів.

Різновиди сумішей для вирівнювання підлоги від «Полімін»: 

  • СЦ-5
  • ЛЦ-2 
  • ЛЦ-4 
  • ЛЦ-8 

Огляд сумішей для вирівнювання підлоги 

Стяжка СЦ-5 — це двокомпонентна суміш, яка складається з цементу та піску. Призначена для «чорнової» стяжки та здійснення попереднього вирівнювання. Основна особливість матеріалу в наявності мікроволокон, які перешкоджають утворенню тріщин і дають мінімальну усадку. З використанням цих волокон вдається домогтися додаткового армуючого шару. Суміш використовують як для зовнішніх, так і внутрішніх робіт при товщині шару до 8 см. 

Стяжка ЛЦ-4 — суха суміш, яка призначена для облаштування «чорнової» підлоги. Цей варіант підійде в тому випадку, якщо планується укладання керамічної плитки/керамограніту, а також кам’яних матеріалів. Матеріал ідеально підходить для сухих приміщень та середніх навантажень. У складі є модифікатори та пластифікатори, які забезпечують достатню міцність і стійкість до механічних пошкоджень. 

Величезне значення має товщина вирівнювання, адже суміш ЛЦ-4 не призначена для облаштування шару понад 15 мм. Сохне така суміш відносно довго, проте забезпечує відмінну міцність та водонепроникність.

Огляд найкращих сумішей для влаштування підлоги від Polimin 2

Суміш ЛЦ-2 призначена для стартової підготовки, а також фінішної обробки. Підходить для влаштування підлоги, до якої пред’являють дуже жорсткі вимоги щодо міцності. Наприклад, якщо передбачена поліуретанова або наливна підлога. В складі цього матеріалу міститься багато пластифікаторів, які забезпечують пластичність, мінімальну кількість тріщин при незначній усадці. Дозволено використовувати матеріал для теплої підлоги з невисокою температурою нагрівання.  

Універсальна суміш ЛЦ-8 призначена для облаштування водостійкої підлоги. В основному використовується для вирівнювання поверхонь зовні будівлі, які піддаються підвищеним навантаженням. Це ідеальний варіант для туалетів з високим рівнем вологи. Це хороша основа для укладання керамічних і ПВХ плиток, а також ламінату, терасної дошки.

Огляд найкращих сумішей для влаштування підлоги від Polimin 3

Під час облаштування теплої підлоги варто віддавати перевагу пластичним сумішам, які не розтріскуються при нагріванні та охолодженні покриття. 

Вибір тієї чи іншої суміші для вирівнювання підлоги здійснюється в залежності від температури та вологості в приміщенні, а також умов експлуатації.

Спосіб використання

  • Перед нанесенням ЛЦ-4 поверхня очищається від пилу, масляних плям та інших речовин, зменшуючи адгезію. Всі невеликі нерівності та залишки попередніх покриттів слід видалити, а потім покрити підготовчою сумішшю СЦ-5 або ЛЦ-2 не пізніше ніж за 24 години до початку заливки.

Свіжі бетонні та інші поверхні на основі цементу повинні бути витримані не менше як 28 діб.

  • Очищену поверхню необхідно просочити глибокопроникаючою ґрунтовкою та просушити до зникнення блиску на поверхні, але не менше 4 годин.
  • Позначити маячками необхідний рівень заливки.
  • Суху суміш повільно засипають в місткість з водою та одночасно перемішують. На 25 кг суміші необхідно приблизно 5,0-5,5 л води. Протягом 3-5 хвилин після змішування з водою суміш готова. Перед застосуванням її повторно перемішують. Термін придатності розведеного розчину ЛЦ-4 не менше як 20 хвилин.
  • ЛЦ-4 розливають по підлозі смугами через 30-40 см, подаючи розчин насосом, штукатурною машиною або вручну відрами. Рівномірно розподіляючи з подальшою обробкою голчастими валиками для ущільнення та вирівнювання. Перерви в подачі розчинної суміші допускаються не більше ніж на 10 хвилин.
  • Для твердіння покриття вимагає помірно вологого середовища. Підлогу слід оберігати від протягів та нагрівання сонячними променями.

Технологічний термін готовності після укладання — 36 годин та 7-10 діб для декоративного покриття, відповідно.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: