fbpx

Ортопедичні матраци: види та особливості вибору

Суспільство 18:04, 29.11, 2021

Як відомо, середньостатистична сучасна людина проводить приблизно третину свого життя уві сні. При цьому тільки повноцінне нічне дозвілля може благотворно впливати на здоров’я організму, життєвий тонус, активність і навіть зовнішній вигляд як жінок, так і чоловіків. Саме тому з метою створення оптимальних умов для якісного сну слід подумати про покупку ортопедичного матраца.

На відміну від найпоширеніших традиційних моделей, такі аксесуари для сну мають ряд специфічних властивостей. Головне з них полягає в їхній здатності підлаштовуватися під форму людини, що призводить до рівномірного розподілу навантаження на хребет і м’язовий каркас, забезпечуючи комфортний і повноцінний відпочинок. При цьому завдяки застосуванню різних матеріалів ринок здатний пропонувати цю продукцію не тільки для дорослих, а й для дітей.

Типи матраців

Залежно від виду наповнення ортопедичні спальні мати можна розділити на дві групи, а саме:

  1. Безпружинні моделі. Виготовляються на основі різних наповнювачів (повсті, вовни, латексу тощо), що визначає рівень їхньої жорсткості, а також інші експлуатаційні характеристики.
  2. Пружинні. Оснащуються спеціальними спіралеподібними елементами, які роблять ці аксесуари для сну більш жорсткими.

Важливо! Головний біль, дискомфорт у тілі та втома, що виникають відразу після пробудження від сну, як правило, є результатом неправильно підібраного матраца для організації спального місця.

Справа в тому, що тривале неправильне анатомічне положення тіла призводить до того, що хребет і м’язовий каркас піддаються високим статичним навантаженням. Результатом цього можуть бути не тільки періодичні болі в шийному та спинному відділах хребта, а й хронічні мігрені. Тому покупка якісного матраца – важливе завдання для будь-якої людини чи сім’ї.

Що враховувати під час вибору

Найважливішими факторами, які необхідно брати до уваги під час купівлі цього аксесуара для сну, є:

  • вага та зростання людини;
  • її антропометричні особливості;
  • проблеми з опорно-рухової системою.

При цьому найважливіша умова – вага. Здоровим людям із невеликою масою тіла найчастіше рекомендують використовувати м’які моделі матраців. Але якщо вага перевищує 90-95 кілограмів, то бажано зупинити вибір на більш щільній моделі.

Також необхідно враховувати вік людини:

  • для новонароджених найкраще підходять тверді матраци;
  • малюкам від 3 до 7 років рекомендовано м’які спальні мати;
  • підліткам слід підбирати варіанти середньої густини з поліуретановими наповнювачами без пружинних блоків.

Дорослим людям до 30-35 років фахівці радять робити вибір на користь продукції середньої та підвищеної жорсткості. Це дозволить зберегти оптимальну фізичну форму опорно-рухового апарату.

Що ж до людей похилого віку, то найкращим вибором для них стануть м’які ортопедичні матраци. Нічний сон практично повністю виключає ризик зміщення хребетних дисків.

Джерело: сайт marketmebeli.com

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: