fbpx

Осіння хвиля: Urban Space 100 підтримав ґрантами 9 проєктів

Суспільство 19:48, 31.10, 2022

Urban Space 100 оголосив переможців осіннього ґрантового сезону. Фінансування отримали 9 проєктів на загальну суму 475 270 гривень.

У суботу, 29 жовтня, відбулися 32-гі Загальні Збори співзасновників громадського ресторану Urban Space 100. Розподілена сума ґрантового фонду становила 655 797 гривень.

80 000 гривень Urban Space 100 передав координаційному центру Save Ukraine Now на підтримку батальйонів Прикарпаття на передовій. Загалом, від початку повномасштабного вторгнення громадський ресторан Urban Space 100 підтримав SUN на 1 000 000 гривень, пише Репортер.

«Захисти воїна», сума ґранту: 62 000 гривень

Реабілітаційний центр «Нові Крила» з 2019 року займається фізичним та психологічним відновленням учасників бойових дій та членів їх сімей. Зараз центр виконує функцію «цеху» для виготовлення маскувальних костюмів, дощовиків та комплектування аптечок, які відправляють на лінію фронту. Волонтерськими зусиллями було виготовлено понад 300 комплектів маскувальних костюмів, понад 100 дощовиків (пончо), наколінників та шкіряних рукавиць. Планується в зимовий період збільшити масштаби виготовлення. Отримавши необхідні матеріали та технічне забезпечення, за місяць планується виготовити 50 комплектів маскувальних костюмів та 100 дощовиків.

Фінансування від Urban Space 100 буде використане на закупівлю техніки для шиття та тканину.

«Більше українською — кінопокази на підтримку ЗСУ», сума ґранту: 36 000 гривень

Проєкт передбачає організацію серії кінопоказів ― переглядів класики світового кінематографа на великому екрані для збору коштів, щоб передати їх на потреби ЗСУ. Фільми, які будуть показані на цих кіновечорах, українською мовою озвучать вперше, спеціально для проєкту. Відібрані фільми ― визнана кінокласика: американський фільм «Виховання малюка» режисера Говарда Гоукса, французький фільм «Вкрадені поцілунки» режисера Франсуа Трюффо, італійський фільм «Ночі Кабірії» режисера Федеріко Фелліні, французький фільм «Минулого року в Марієнбаді» режисера Алана Рене. Жоден з цих фільмів ніколи раніше не звучав українською.

Фінансування від Urban Space 100 буде використане на переклад, озвучення та отримання ліцензійних копій фільмів.

«Допоможемо вижити тваринам під час війни», сума ґранту: 59 220 гривень

Благодійний фонд «Дім Сірка» з 2012 року розв’язує проблеми безпритульних тварин в місті та області. Після початку повномасштабного вторгнення прийняли в себе близько 350 собак (250 з яких уже прилаштовано) з інших областей. У рамках проєкту планується забезпечити догодовування двох притулків, в сукупності 350 собак, в холодну пору року: для цього необхідно закупити 90 кілограмів сухого корму на день.

Фінансування від Urban Space 100 буде використане на закупівлю сухого корму.

«Quick responce: Сучасні художники працюють з QaRt. Excel-Art. Pixel Art та допомагають фронту», сума ґранту: 25 650 гривень

Проєкт передбачає організацію та проведення в галереї «Асортиментна кімната» виставки трьох художників, що працюють у напрямку піксель арт: Володимира Луканя, Ольги Бабак, Олексія Сая.

В рамках проєкту відбудеться благодійний продаж робіт Володимира Луканя на потреби ЗСУ.

Проєкт має на меті підняти зацікавленість мешканців Івано-Франківська актуальним мистецтвом та зібрати гроші на потреби ЗСУ.

Фінансування від Urban Space 100 буде використане на організацію виставки та піар-кампанію.

«Збереження архітектурної спадщини міста через призму ІФКМ», сума ґранту: 7000 гривень

Оновлення залу міського побуту кін. ХІХ – поч. XX ст. – це нова комплексна робота відділу історії Івано-Франківського краєзнавчого музею, яку розпочали ще до повномасштабного вторгнення. Експозиція вже відкрита для відвідувачів та підіймає проблему збереження історичного обличчя міста. Щоб повністю занурити відвідувача в атмосферу «міста, якого нема», музею необхідне мультимедійне обладнання, а саме плазмовий екран. Це дасть можливість постійно транслювати відеохроніки, в тому числі світлини втраченого міста.

Плазмовий екран буде подарований одним зі співзасновників Urban Space 100, фінансування від Urban Space 100 буде використане на візуальне оформлення екрана у дизайн-експозиції.

«Виготовлення ліхтаря для медичного університету», сума ґранту: 21 000 гривень

Минулої осені в будівлі центрального корпусу Івано-Франківського національного медичного університету були відновлені двері історичного зразка (ґрант від Urban Space 100 на суму 83 000 грн). Студенти навчального закладу хочуть виготовити кований ліхтар, що колись був частиною архітектурного ансамблю.

Urban Space 100 запропонував студентам зібрати половину суми за допомогою краудфандингу і готовий дофінансувати другу половину робіт – 21 000 гривень.

«Lastivka Теплий маркет», сума ґранту: 34 400 гривень

Спільнота Lastivka – це ініціативна група жінок, які вимушено покинули свої міста та стали новомістянками в Івано-Франківській громаді. Організаторки маркету відчули потребу багатьох людей, що приїхали до Франківська, в облаштуванні своїх нових осель. Так народилась ідея проведення Lastivka garage sale, і вже у вересні два гаражних розпродажі відбулися на «Промприлад. Реновація». Зараз організатори хочуть провести «Теплий маркет»: не тільки розпродаж речей для побуту, а й виступи спікерів з енергоефективності; майстер-клас з вироблення свічок; освітньо-розважальні заходи для дітей.

Фінансування від Urban Space 100 буде використане на організацію маркету: оренда техніки, логістика.

«Реставрація 2 старовинних дверей на вул.Чорновола, 26 і 28», сума ґранту: 130 000 гривень

З кожними відреставрованими дверима бачимо тенденцію до активізації відповідальності мешканців за свої оселі. Двері стають не просто самоціллю, а інструментом для реалізації ще більшої  мети – мешканці починають усвідомлювати себе господарями своїх будинків і міста, починають піклуватись і берегти. Цього разу ініціатива звертається з  проханням – долучитись до реставрації дверей у двох кам’яницях на вулиці Чорновола – 26 і 28, щоб повернути їм красивий автентичний вигляд та стан завдяки професійній реставрації. Двоє врятованих дверей – це ще дві щасливі історії, з яких на вулиці Чорновола можна утворити цілий маршрут для прогулянок і дослідження міста.

Фінансування від Urban Space 100 буде використане на реставрацію двох дверей: столярні роботи, засклення, виготовлення фурнітури.

«Біотехнології у відновленні поранених», сума ґранту: 100 000 гривень

Клітинна медицина та біотехнології, а саме використання мезенхімальних стовбурових клітин, дають змогу ефективно лікувати пошкодження органів та захворювань, викликаних внаслідок військових травм. Проєкт залучає студентів ІФНМУ до організації відбору та супроводу пацієнтів, показує можливість максимального відновлення постраждалих під час війни в разі кооперації трьох медичних сфер (ТОВ «ГЕНОМ» (Західноукраїнська біотехнологічна компанія), приватна клініка «Франкомед», медична студентська організація «Ескулап-ІФ»).

Фінансування від Urban Space 100 буде використане для закупівлі мезенхімальних стовбурових клітин (МСК) для пацієнтів з контузією та пацієнтів з післяопіковими / посттравматичними рубцями з Прикарпаття.

За сім років існування Urban Space 100 підтримав 146 проєктів на загальну суму 5 мільйонів гривень.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: