fbpx

Особливості здачі ПЛР-тесту для тих, хто виїжджає за кордон

Суспільство 09:59, 26.10, 2021

Щороку в травні активізується сезон відпусток. Люди вважають за краще відпочивати не тільки в Україні, але і в інших країнах Європи і Азії. Однак через велике поширення Covid, а також його мутацій, багато країн закриті для туристів, інші – пускають лише при дотриманні певних правил.

Для того щоб отримати дозвіл на відпочинок в іншій країні, необхідно зробити тест на SARS-CoV-2. Існують різні види визначення наявності вірусу, серед них найпопулярнішими вважаються:

  • Дослідження на предмет зараження. За допомогою ПЛР-тесту або імунохроматографічного експрес-аналізу на вірусні антигени. Біоматеріал, який збирається: кров, мазок з носа і горла.
  • ІФА та ІХА – експрес-тестування на антитіла.

Для виїзду за кордон у багатьох країнах потрібна наявність негативного ПЛР-тесту або Covid-ваучера. Результат ПЛР-тесту видається в паперовому вигляді англійською мовою, який завірений мокрою печаткою і має QR-код на фірмовому бланку лабораторії, яка проводила дослідження.

Держателі преміальних карток Мастеркард можуть безкоштовно здати ПЛР-тест в Борисполі, а також аеропортах Одеси і Харкова.

Підготовка для здачі аналізу на Ковід

Як і здача будь-якого аналізу, тест на ковід вимагає невеликої підготовки. Не рекомендується:

  • Користуватися льодяниками для горла, назальними краплями за 4-5 годин до тестування.
  • В день проведення тесту не використовувати ополіскувачі, жувальні гумки.
  • Не чистити зуби за 3-4 години до здачі аналізу.
  • Вживати їжу за 3-4 години до моменту забору матеріалу або здавати натще.

Де можна здати аналіз на SARS-CoV-2 для виїзду за кордон

Пройти безкоштовний тест на ковід можна в міжнародному аеропорту Бориспіль, у терміналах B і D. Ця можливість також надається для власників преміальних карт Mastercard на території аеропортів “Одеса” та “Харків” і в інших містах не передбачена.

Для в’їзду в іншу країну потрібно результат тесту на COVID-19, термін якого не перевищує 24-72 години. Тому, якщо вам треба вилетіти за кордон, уточнюйте інформацію у туроператора, заздалегідь плануйте тестування, а при наявності питань звертайтеся до співробітників служби підтримки за телефонами, які вказані на сайті компанії Мастеркард або вашої банківської карти.

Для пасажирів, які прибули в Україну і не проходили тестування, щоб уникнути необхідності проводити 14 днів на самоізоляції, найкраще зробити ПЛР-тест. За допомогою Мастеркард замовити і оплатити послугу можна з будь-якої точки світу.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: