fbpx

"Освітній хайп": в Івано-Франківську активні підлітки з трьох областей презентували проекти змін своїх міст

Суспільство 11:15, 09.06, 2019

Учні 7-11 класів з Чернівецької, Закарпатської та Івано-Франківської областей беруть участь у проекті «Відкривай Україну».

Конкурсантів у формі квесту навчали виявляти проблемні сфери малої батьківщини і шукати шляхи їхнього вирішення. 

Фестиваль «Освітній хайп» у містах України відбувається чотири роки поспіль, цьогоріч вперше проходить в Івано-Франківську. Сьогодні – півфінал найкращих проектів. 

"Освітній хайп": в Івано-Франківську активні підлітки з трьох областей презентували проекти змін своїх міст 1

Представниця Фундації соціальних інновацій, керівниця освітнього проекту «Відкривай Україну» Олена Фоміна каже:

«Ми дуже довго йшли до цього етапу. Ви змінювали ваші школи. Вже зробили ті кроки, які змінюють ваші міста, впливають на Україну. Ті, що сьогодні в залі, це ті діти, які вистояли. Я дуже радію, що в нас таке підростаюче покоління. Місія нашого проекту – створити якомога більше змінотворців. Тобто тих, які прокидаються зранку, виходять на вулицю, бачать проблему і не можуть пройти повз».

Одна із команд-учасниць фестивалю «Освітній хайп» з Чернівців розробила і втілила в життя проект щодо облаштування в центрі міста зупинки у стилі вишиванки. Підлітки спілкувались із владою, самостійно відчищали зупинку від бруду. Ну, і, нарешті, в них появилась зупинка у стилі буковинської вишиванки. Активісти закликали всі школи долучитись до цього проекту. 

Muz in life з Івано-Франківська реалізувала проект «Твори добро». Діти організовують благодійні акції, адже переконані, що той, хто щиро віддає, в результаті завжди отримує більше.

Команда «Форсаж» з Делятина, яка й перемогла серед учасників з Івано-Франківської області, створила молодіжний клуб «Простір». 

Долучилась до заходу як учасник журі, яке оцінювало результати проектів, і депутат Верховинської райради від партії «ВОЛЯ», директор Верховинського районного центру соціальних служб сім’ї та молоді, керівник організації УМСА-Карпати, волонтер, яка отримала орден від Президента, Ольга Соломійчук.

А також керівник Івано-Франківського обласного осередку партії «ВОЛЯ», депутат Надвірнянської райради, громадська активістка, журналіст і еколог Тетяна Пришляк.

"Освітній хайп": в Івано-Франківську активні підлітки з трьох областей презентували проекти змін своїх міст 2

«Ми надавали перевагу проектам, які стосуються довгострокової перспективи і впливають на громаду. Як розповіли організатори, школярі самі вибирали собі теми, які б стосувались їхнього дозвілля чи навчального процесу. Мені дуже сподобався проект «Хустські оленята: перезавантаження». Ці діти присвятили його екологічним проблемам. Дуже цікаво спостерігати за підростаючим поколінням. Колись я сама займалась шкільним самоврядуванням. У Надвірній ми тоді організували шкільний парламент, втілювали наші ідеї та ініціативи. Було пізнавально дізнатись, як зараз ці підлітки реалізовують свої ідеї, шукають підтримку органів влади і місцевого самоврядування. Адже таким чином вони проявляють свої здібності і мають досвід щодо втілення проектів», – розповіла Тетяна Пришляк.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: