fbpx

Паліативні пацієнти Яблунівської лікарні недоїдають, роками не виходять надвір, фінансують штори, - Омбудсмен

Суспільство 18:09, 22.09, 2023

Працівники Офісу Омбудсмана відвідали паліативно-хоспісне відділення комунального підприємства «Яблунівська районна лікарня» у Косівському районі на Івано-Франківщині. У закладі виявили порушення, як-от недостатнє та неякісне харчування, кілька років без свіжого повітря, “благодійні внески”.

Про це повідомили в офісі Омбудсмена України.

У відділенні, розрахованому на 15 місць, перебував 21 пацієнт, з них четверо ВПО. Більшість — ліжкові хворі, які потребують цілодобового догляду.

Під час перевірки закладу були виявлені такі порушення: відсутність кнопок виклику медичного персоналу; належного меблювання; радіоприймачів та телевізорів для доступу до інформації.

Нагляд за пацієнтами здійснювався з низкою порушень. Тяжкохворі не були забезпечені в необхідній кількості засобами догляду, особистої гігієни та засобами реабілітації.

Паліативні пацієнти Яблунівської лікарні недоїдають, роками не виходять надвір, фінансують штори, - Омбудсмен 1

Пацієнти скаржилися на біль, придбання ліків за власні кошти, недостатнє й неякісне харчування.

Деякі з них у цьому відділенні перебувають кілька років і не пригадують, коли востаннє були на вулиці на свіжому повітрі.

Також пацієнти повідомили, що частину власних коштів віддають у відділення. Медичний персонал пояснив: «це благодійні внески, які використовуються на придбання мийних засобів та засобів для прання й прибирання, для збору сміття, придбання лампочок, фіранок на вікна, кранів для умивальників, змішувачів, побутової техніки тощо».

Паліативні пацієнти Яблунівської лікарні недоїдають, роками не виходять надвір, фінансують штори, - Омбудсмен 2

Варто зазначити, що Яблунівська лікарня не включена до спроможної мережі закладів охорони здоров’я відповідного госпітального округу.

За результатами відвідування готується звіт та листи реагування, які будуть скеровані до уповноважених органів управління та контролю та об’єкта моніторингу.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: