fbpx

Пам'яті "кіборгів": обороняючи ДАП, загинули семеро прикарпатців

Суспільство 15:20, 16.01, 2023

Сьогодні, 16 січня, — День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Всеукраїнський день пам’яті «кіборгів» встановили за ініціативою українських воїнів, які 242 дні боронили Донецький аеропорт. Бої за нього стали символом незламності та сили бойового духу українського війська, а захисники терміналів за це були названі «кіборгами».

“Сьогодні ми відзначаємо День пам’яті «кіборгів», вшановуємо захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту від російських окупантів та терористів”, – зазначила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.

Обороняючи ДАП, загинули понад 200 українських воїнів, зокрема й семеро прикарпатців. Свої життя віддали Дмитро Ломей, Григорій Семанишин, Микола Самак, Олександр Карпенко, Володимир Байдюк, Степан Стефурак і Ярослав Костишин.

Нагадаємо, бої за аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчились після повної руйнації старого та нового терміналів аеропорту. У період з 18 до 21 січня 2015 року внаслідок підриву окупантами терміналу ДАП загинуло 58 «кіборгів», тож 21 січня було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу, який був повністю зруйнований і не придатний для оборони.

Зазначимо, що «кіборгами» нескорених українців назвав сам ворог. «Кіборги» вистояли, не встояв бетон — це фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців.

КУРС писав, що в Івано-Франківську вшанували пам’ять “кіборгів”.

Нагадаємо, чотирьох із них – добровольців з Прикарпаття нагородили орденами “За мужність” посмертно

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: