fbpx

Пасічна і ще три райони: у Франківську стануть до роботи поліцейські офіцери громади

Суспільство 12:40, 08.12, 2021

Троє прикарпатських правоохоронців вже пройшли конкурсний відбір і наприкінці грудня будуть призначені на посади поліцейських офіцерів громади в Івано-Франківській міській територіальній громаді. Так реформують інститут дільничних в МВС.

Про це розповів вчора на оперативній нараді у міського голови Леонід Гончарук, заступник начальника Івано-Франківського відділу поліції, повідомляє Фіртка.

Зі слів правоохоронця, поліцейський офіцер громади у своїй роботі поєднуватиме функції дільничного офіцера поліції, працівника дозвільної системи та працівника патрульної поліції.

«Він працює на автомобілі, знаходиться і проживає постійно на своїй території обслуговування. В ідеалі, якщо воно втілиться в життя так, як ми плануємо, буде умовно поліцейська станція – там з 8-ї до 18-ї години поліцейський знаходиться на робочому місці, реагує на виклики, виїжджає на місце події й так, як працівники патрульної поліції, у вечірній час направляється додому.

Але за необхідності, якщо стаються тяжкі злочини, він також прибуває на місце події. Він завжди рухається на транспортному засобі, який буде закріплений тільки за ним, і буде відповідно обладнаний планшетним пристроєм, куди скидаються йому повідомлення для реагування, спецзасобами та зброєю тощо», – розповів Леонід Гончарук.

Посадовець зауважив, що конкурс на заміщення посад поліцейських офіцерів громади поки що пройшли троє кандидатів з десяти. Вказані особи наразі перебувають на навчанні у місті Харків.

«Планується до кінця грудня, що вони мали б успішно закінчити це навчання, скласти відповідні іспити та після того їх призначать на цю посаду поліцейського офіцера громади, які будуть закріплені на відповідних територіях нашої громади», – розповів заступник начальника відділу поліції.

Надалі такі офіцери нестимуть службу у визначених секторах. Як стверджує Леонід Гончарук, 18 сіл Івано-Франківської міської територіальної громади планується поділили на три таких сектори – по 5 – 6 сіл у кожному. Крім того, окремим сектором планується виокремити мікрорайон «Пасічна» в місті Івано-Франківськ.

«Це такий пробний пілотний проєкт для всієї України, тому що в Україні поліцейські офіцери громади діють тільки у сільській місцевості. У нас буде мікрорайон «Пасічна», де будуть обслуговувати міські офіцери громади на території міста», – розповів правоохоронець.

Наразі оголошено додатковий конкурс ще на сім вакантних посад поліцейських офіцерів громади. Станом на кінець минулого тижня заявки на участь у конкурсі подали 17 правоохоронців. Приймання заяв триватиме до 12 грудня, після чого розпочнеться другий етап відбору.

Довідково: Проєкт направлений на впровадження нового формату роботи дільничних офіцерів поліції, головною метою якого є поліцейська діяльність, орієнтована на громаду. Метою роботи поліцейських офіцерів громади буде передусім попередження правопорушень в інтересах громади. Офіцери поліції будуть більш самостійними у своїй діяльності та виконувати основні завдання поліції у партнерстві з керівництвом територіальної громади. Найбільш поширені правопорушення (за результатами опитування представників громад):

• Крадіжки

• Тілесні ушкодження

• Домашнє насильство

• Правопорушення в стані алкогольного сп’яніння

• Самогоноваріння

• Наркоманія

• Питання, пов’язані з поділом землі, незаконним будівництвом, тощо.

Поліцейські офіцери громади не муніципальний поліцейський, а залишається у складі місцевого органу поліції, який контролює законність прийнятих ним рішень. Водночас він підзвітний громаді щодо забезпечення її безпеки.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: