fbpx

З квітами: у Першому добровольчому хірургічному шпиталі відкрили палату для захисниць

Суспільство 19:17, 12.02, 2023

У Першому добровольчому хірургічному шпиталі на Прикарпатті створили палату для захисниць. Перша пацієнтка в ній – Дарія “ДШБ”, що з липня захищає Бахмут.

У палаті вже лікується перша пацієнтка-захисниця, розповіли у ПДХШ.

“Дуже багато жінок воюють за Україну і разом з чоловіками виконують важкі бойові завдання. Ми вирішили, що у хірургічному відділені шпиталю варто створити окрему палату для пацієнток-захисниць! Щоб жінкам було комфортно перебувати на лікуванні, ми виділили найкращу і найбільшу палату медичного закладу (з покращеним умовами)”, – описують медики.

Нещодавно в палаті поселилася перша пацієнтка Дарія, позивний ДШВ. Вона – штурмовиця та стрілець-санітарка 3ОШБ.

З квітами: у Першому добровольчому хірургічному шпиталі відкрили палату для захисниць 1
Дарія ДШБ

Дівчина потрапила в шпиталь з діагнозом переохолодження кінцівок.

Захисниця родом з Чорнобаївки. Після п’яти місяців окупації Херсонської області вирішила не тільки донатити ЗСУ, а й іти воювати. З липня бере участь у військових операціях, захищаючи Бахмут.

Сім днів в окопі при температурі повітря 11 градусів морозу. Спочатку захисниця не звертала увагу на те, що взагалі не відчуває ніг. Тільки коли появився нестерпний біль і стало неможливо повноцінно рухатися, то розповіла командиру про проблеми зі здоров’ям.

“Одного разу проснулася від того, що мене сильно болять пальці рук. Терпіла холод, бо я стрілець-санітарка і не могла залишити своїх побратимів”, – згадує Дарія.

Командир наполіг, щоб Дарія терміново їхала в лікарню. Так вона опинилася у шпиталі.

Медики закладу кажуть, якщо вчасно не надати допомогу при переохолодженні кінцівок, то наслідки можуть бути досить серйозними. “Ми призначили знеболювальні і антибіотики. Періодично робимо перев’язки і уважно стежимо за її здоров’ям”, – каже лікар-травматолог Руслан Бажалук.

За здоров’ям Дарії стежать і психологи закладу. Дарія ДШВ проходить також психологічну реабілітацію. Каже, що тут досить добре себе почуває.

З квітами: у Першому добровольчому хірургічному шпиталі відкрили палату для захисниць 2
З липня Дарія з побратимами захищає Бахмут

А ще розповідає, що на фронті жила у польових умовах з чоловіками-військовими. Це не створювало їй дискомфорту. Але окрема палата у медичному закладі – це хороша ідея. Бо любить чистоту, затишок. І квіти.

“Ми вирішили найкращу палату медичного закладу віддати жінкам. Живі квіти у цій палаті – це обов’язковий атрибут лікувального процесу”, – каже директор шпиталю Станіслав Онищук.

Загалом, у хірургічному відділенні шпиталю налічується п’ять палат. В кожній є гарячий душ.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: