fbpx

Відтермінували заборону рибальства у нерестовий період на річках Прикарпаття

Суспільство 19:55, 04.04, 2022

З 1 квітня на Бурштинському водосховищі вступила в дію нерестова заборона рибальства. На інших водоймах Івано-Франківвської області заборона вступає в дію з 11 квітня.

Про це повідомили на сторінці обласного управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у фейсбуці.

Цього року весняне прогрівання водойм відбувається поступово, трохи повільніше, ніж зазвичай. Через це, за інформацією Інституту рибного господарства НААН України, існує висока вірогідність затримки нерестової активності у ранньо- та середньонерестуючих видів риб. Адже станом на середину березня температурний режим більшості водних об’єктів та фізіолого-екологічні показники, які характеризують перебіг процесів підготовки до нересту основних представників іхтіофауни, відрізняються від середньобагаторічних. Тому для синхронізації нерестового процесу та періоду заборони вилову водних біоресурсів було прийнято рішення перенести терміни весняно-літньої заборони рибальства на 10 діб, поінформували про причину цьогорічного відтермінування.

Таким чином, нерестова заборона рибальства розпочнеться не з 1 квітня (як зазвичай), а з 11 квітня, – без зміни загальної тривалості періоду заборони.

Водночас водойми-охолоджувачі енергооб’єктів характеризуються специфічним температурним режимом, який зумовлює зсування фаз життєвого циклу, в тому числі прискорене статеве дозрівання плідників риб. Враховуючи видовий склад іхтіофауни, фактичний температурний режим другої-третьої декади березня та довгостроковий прогноз гідрометеорологічної ситуації на початку квітня, беручи до уваги рекомендації Інституту рибного господарства НААН України, нерестова заборона рибальства на Бурштинському водосховищі розпочалася традиційно з 1 квітня.

Про встановлені терміни весняно-літньої заборони любительського рибальства на Прикарпатті, визначені ділянки та умови обмеженого любительського рибальства під час нерестового періоду можна дізнатися тут.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: