fbpx

Перша леді України у Франківську роздивилася, як працює Промприлад.Реновація

Суспільство 19:45, 16.08, 2023

Дружина Президента Олена Зеленська відвідала осучаснений заводський простір Промприлад. Реновація в Івано-Франківську, який із застарілого підприємства перетворився на інноваційний центр.

Перша леді України у Франківську роздивилася, як працює Промприлад.Реновація 1

Враженнями перша леді України поділилася в своєму телеграмі. Ось що побачила Олена Зеленська.

Замість пошиття брендового одягу для Європи – виробництво модульних спальників, вогнетривкої форми для тактичної та армійської авіації, тактичних наплічників, адаптивного одягу для поранених військових. Після початку повномасштабного вторгнення бренд жіночого одягу Наталки Найди з Івано-Франківська цілковито змінив пріоритети.

КУРС писав, що Франківська Bukvica пошиє 576 комплектів адаптивного одягу для поранених в ОКЛ

Перша леді України у Франківську роздивилася, як працює Промприлад.Реновація 2

Це історія лише одного з резидентів проєкту «Промприлад.Реновація». Цей колись старий завод у середмісті – сам потужний приклад того, як можна змінитись у відповідь на запити часу. Застарілий і занедбаний, у 2019 році «Промприлад» працював лише на 10% потужності. Тоді й з’явилася команда, яка зайнялася його реновацією та переосмисленням.

Так на місці колишніх цехів постала система на перетині бізнесу, мистецтва, освіти та урбаністики. Тут буде школа нових професій, спортивний центр, фудмаркет із 15 ресторанними концепціями, конференц-зали, фотостудія, зал для занять йогою та сучасним танцем, коворкінг для батьків із дитячою кімнатою, станції сортування, міська читальня та книгарня, альтернативна школа для дітей, готель, хостел-колівінг.

Перша леді України у Франківську роздивилася, як працює Промприлад.Реновація 3

З’явився тут і мейкерспейс – сповнений натхнення простір, що об’єднує команди крафтових виробників, інженерів, дизайнерів, архітекторів, митців та науковців, які працюють із деревом, металом, робототехнікою, текстилем, переробленим пластиком і керамікою, а також з альтернативним матеріалами – міцелієм і комбучею.

Так завод став інноваційним центром. Тут знайшли роботу й самореалізацію і місцеві жителі, і ВПО, тут працюють, творять, зустрічаються, проводять час.

Перша леді України у Франківську роздивилася, як працює Промприлад.Реновація 4

Змінюючись сам, простір «Промприладу» змінює ціле місто, вважає Зеленська. І навіть у масштабах країни таке переосмислення заводу – унікальний приклад.

“Є термін «інклюзивна економіка». «Промприлад.Реновація» – саме такий приклад, коли старе наповнюється новим змістом і оживає, зруйноване відбудовується ще кращим, інтереси всіх враховані й поєднані, а розвиток доступний для кожного. І це один із головних принципів, за яким має відбудовуватися вся країна”, – зазначила дружина Президента.

Читайте: Bukvica з родиною Стециків міняють футболки-антидепресанти на одяг для поранених в ОКЛ

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: