fbpx

Перший врожай лохини зібрало сільське комунальне підприємство на Прикарпатті

Економіка 16:11, 16.07, 2023

У селі Мала Кам’янка П’ядицької територіальної громади, що на Коломийщині, вперше збирають врожай лохини високорослої на угіддях комунального підприємства “Добробут-Захід“.

Про це розповіла агрономка, фахівчиня з вирощування ягід Анна Луцько.

“Я здивувалася, що комунальне підприємство хоче займатися цією культурою, бо лохина – одна з найдорожчих культур у вирощуванні. Собівартість такої ягоди – понад 100 грн за кілограм”, – каже експертка. Вона додає, що жодної “хімії” на угіддях у Малій Кам’янці не використовували, було обрано органічну технологію вирощування ягід, і лохину отримали чудової якості.

У Малій Камянці перший врожай лохини зібрало комунальне підприємство

Сьогодні придбати ягоду “Добробут-Захід” можна за індивідуальним замовленням.

Вирощувати лохину у Малій Кам’янці почали 3 роки тому. Була ідея – забезпечити П’ядицьку громаду робочими місцями та отримувати дохід в бюджет громади. Для цього створили комунальне підприємство “Добробут-Захід”. За кошти програми DOBRE та Агентства Міжнародного Розвитку USAID – 2 млн грн – облаштували полив. Наразі підприємство обробляє 5 га, хоча має у розпорядженні 16. Громада також виграла ґрант на придбання холодильної установки, яка дозволить ззберігати до 4 тонн ягід на добу.

Мала Камянка зібрала перший врожай лохини

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: