fbpx

Боровся з хворобою і відійшов у вічність колишній єпископ Коломийський і Косівський Іоан

Суспільство 13:44, 02.11, 2020

Коломийська єпархія ПЦУ повідомила про смерть колишнього єпископа Коломийського і Косівського отця Іоана Бойчука.

“2 листопада 2020 року на 64-му році життя після тривалої та важкої хвороби відійшов у вічність Єпископ Іоан (Бойчук). Єпископ Іоан очолював Коломийську Єпархію з 1997 по 2013 роки. Останні роки життя боровся з хворобою і проходив реабілітацію після багатьох інсультів”, – сумують у єпархії.

Від імені духовенства та вірних преосвященний єпископ Коломийський і Косівський Юліан висловив щирі співчуття родині спочилого та всім вірянам єпархії.

Розпорядок похорону буде повідомлено згодом.

Боровся з хворобою і відійшов у вічність колишній єпископ Коломийський і Косівський Іоан 1

Довідково: Єпископ на спокої (колишній Коломийський і Косівський) Іоан (в миру Бойчук Василь Іванович) народився 6 березня 1957 року в селищі Битків Надвірнянського району Івано-Франківської області. У 1987 році рукоположений у сан священника та направлений для пастирського служіння в Івано-Франківську Єпархію.

24 червня 1996 року возведений у сан архімандрита, а 7 липня 1996 року рукоположений в сан єпископа та призначений керуючим Рівненсько-Острозькою Єпархією. Керував Житомирсько-Овруцькою єпархією. Згідно з проханням прийнятий до УПЦ Київського Патріархату. 1997 року призначений Єпископом Коломийським і Косівським, керуючим Коломийською Єпархією УПЦ Київського Патріархату. У зв’язку з важкою хворобою (інсульт) рішенням Священного Синоду УПЦ КП 2013 року звільнений від управління Коломийською єпархією за станом здоров’я та почислений на спокій.

Був удостоєний вищих церковних нагород: ордена святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня, ордена Юрія Переможця та ордена Святого Миколая Чудотворця.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: