fbpx

Представник Омбудсмена перевірив, як живуть і вчаться діти в Печеніжинській спецшколі

Суспільство 17:21, 21.04, 2024

Нещодавно відбувся моніторинговий візит представника Уповноваженого ВРУ з прав людини в області до Печеніжинської спеціальної школи. Представник омбудсмена не знайшов проблем в організації навчання і проживання дітей, пише КУРС.

Спеціальна школа є закладом загальної середньої освіти для осіб з особливими освітніми потребами, зумовленими порушеннями інтелектуального розвитку, уточнили в омбудсмена. Усі діти навчаються згідно із заявами батьків, опікунів (піклувальників) та висновками інклюзивно-ресурсних центрів за місцем проживання.

У спецшколі навчається 118 учнів, з яких одна дитина має статус дитини-сироти, одна – статус дитини, позбавленої батьківського піклування. Також до числа учнів зараховано 15 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. Дистанційно освіту здобувають 19 дітей, оскільки перебувають за кордоном України (серед них одна дитина-сирота).

У школі функціонує пансіон. На день моніторингу в ньому в навчальні дні проживало 93 дитини, які вимушені доїжджати на навчання з навколишніх населених пунктів.

У вихідні дні в школі залишається не більше як 24 дітей, які об’єднуються в молодшу й старшу вікові групи. З’ясували, що термін перебування дітей у пансіоні у вихідні та святкові дні не перевищує встановлених законодавством термінів (чотири вихідні дні та один святковий день на місяць, крім канікул).

Діти забезпечені п’ятиразовим харчуванням, збалансованим відповідно до державних стандартів.

Задля дотримання вимог щодо організації безпечної роботи в умовах воєнного стану у закладі облаштоване протирадіаційне укриття, яке двічі пройшло оцінку готовності до використання.

Порушень прав дітей у Печеніжинській спецшколі не зафіксовано.

У разі порушення прав дитини можна звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на гарячу лінію: 0800501720; за тел. 044-299-74-08.

Раніше група Омбудсмена перевірила, як надається паліативна допомога у Єзупільській лікарні.

Нагадаємо, Омбудсмен вимагав розслідувати, чому поліція неналежно реагувала на побиття людей у Франківську. Мова про відео, на яких молодики нападають на перехожих, зокрема й осіб літнього віку, поширилося у соцмережах 3 березня. Тоді поліція встановила вісім фактів побиття людей в Івано-Франківську і особи п’ятьох потерпілих. Один з нападників – неповнолітній, якого суд відправив під домашній арешт з цілодобовим носінням електронного браслета. Другий – студент-першокурсник з Долини, якому суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру грошової застави.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: