fbpx

Прикарпатський університет покращив свої позиції у всесвітньому рейтингу

Суспільство 19:44, 02.02, 2021

На офіційному сайті рейтингу університетів Webometrics Ranking of World Universities опубліковано оновлену інформацію про позиції найкращих університетів світу, які потрапили до рейтингу за 2020 рік.

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника – лідер закладів вищої освіти Івано-Франківщини – у 2020 році покращив свої показники і сьогодні з-поміж 316 навчальних закладів України займає 28-му позицію у всесвітньому рейтингу університетів Webometrics Ranking of World Universities (у 2019 році ПНУ був на 31 позиції), інформує пресслужба університету.

Webometrics Ranking of World Universities – це ініціатива Лабораторії кіберметрики, дослідницької групи, що належить до Consejo Superior de Investigaciones Científicas (CSIC), найбільшого державного дослідницького органу в Іспанії.

Початковою метою рейтингу є сприяння науковій присутності в Інтернеті, підтримка ініціатив «Відкритий доступ» для значного збільшення передачі наукових та культурних знань, створених університетами. Для досягнення цієї мети публікація рейтингу є одним із найпотужніших та найуспішніших інструментів для запуску та консолідації процесів змін в академічних колах, підвищення відданості вчених та розробки вкрай необхідних довгострокових стратегій.

Webometrics Ranking of World Universities не є рейтингом вебсайтів університетів, це рейтинг власне університетів. Він використовує як вебметричні, так і бібліометричні (дослідницькі) показники. Тобто мета рейтингу – не оцінювати вебсайти, їхній дизайн чи зручність використання, популярність їхнього вмісту відповідно до кількості відвідувань. Вебпоказники розглядаються шляхом правильної, всебічної, глибокої оцінки університету глобальної продуктивності, беручи до уваги його діяльність і результати і їх значення і вплив. Основною його метою є сприяння створенню відкритого доступу до знань, які надає університет.

Webometrics Ranking of World Universities – це найбільший академічний рейтинг вищих навчальних закладів, який кожні шість місяців надає незалежну, об’єктивну, безкоштовну, відкриту наукову інформацію про результати діяльності університетів з усього світу.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: